Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mezinárodní večerní běh Bruntálem

21. 6. 2008

Dne 21.6.2008Obrazek probíhaly oslavy Dne Města Bruntálu. V rámci těchto oslav se konal i tradiční běh městem pod názvem Mezinárodní večerní běh Bruntálem. Závod byl uspořádán pro různé věkové kategorie od nejmladších až po elitní kategorii dospělých.

Atletický oddíl JUVENTUSU Bruntál zorganizoval účast členů klubu, tedy ze všech našich oddílů a také umožnil startovat v barvách klubu i ostatním našim příznivcům. Toto vše přispělo k tomu, že náš klub měl z celého startovního pole zdaleka největší početní zastoupení. Závodníci v barvách Juventusu startovali celkem v pěti mládežnických kategoriích. Obrazek

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v nejmladší kategorii chlapců. Tato startovní skupina benjamínků byla pro děti narozené v roce 1999 a mladší. Přestože většina našich závodníků je ročník 2001 a 2002, tak ve startovním poli se vůbec neztratili. Právě naopak.  Po celou dobu běhu a po celou trasu, což byla dvě kolečka kolem náměstí, byli dominantní skupinou závodníků. 

Obrazek

 Vidět byli na startu, v průběhu závodu i v cíli. Pouze vítěz závodu, který byl starší o dva roky a který přijel až ze Zdic (okres Beroun u Prahy) byl v závodě zcela suverénní.

 

Obrazek

Také naše závodnice v nejmladší dívčí kategorii na trati srdnatě bojovaly a dosáhly skvělého umístění. Je pravda, že délka trětě některé trochu zmohla, ale pořadí v cíli bylo výborné a dosažené časy skvělé. Trochu tréninku a příště to již bude bezbolestné.

 

Obrazek

 Největšího úspěchu dosáhly závodnice v barvách Juventusu v kategorii nejmladších žaček (ročník 1997 a 1998) a v kategorii mladších žaček (ročník 1995 a 1996). V první kategorii Terezka Maňurová porazila všechny své soupeřky a vybojovala první místo. V kategorii mladších žaček pak Kristýnka Hanelová po nádherném sportovním výkonu obsadila druhé místo. Místostarosta Města Bruntálu Ing. Václav Mores pak oběma předal poháry a další věcné ceny v upomínku jejich úspěchu.

Vystoupení všech našich závodníků bylo velkým sportovním i společenským úspěchem sportovního mládežnického klubu JUVENTUS Bruntál. Všem gratulujeme a děkujeme.

 

Obrazek

 

Obrazek