Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pradědův trialon 2008

28. 9. 2008

V nejvýznamnější den našeho státu, v den české státnosti, v den svátku svatého Václava se vybraní sportovci našeho klubu zúčastnili tradičního závodu, který letos nesl název Pradědův lyžařský trialon. Letos šlo již o XII. ročník tohoto populárního závodu. Pořadateli jsou Sportovní klub TC Praděd a SKI klub Opava.

Jde o dvoudenní závody, a soutěží se celkem ve třech disciplinách. Každá disciplína se hodnotí samostatně a pak celkové výsledky za všechny závody. Sobotní část závodu se konala v areálu Kopřivná - Malá Morávka a nedělní část pak v Karlově u Chaty Kazmarka.

Vzhledem k náročnosti programu našeho klubu bylo rozhodnuto, že se aktivně zúčastníme jen závěrečné disciplíny, kterou byl přespolní běh simulující trať lyžařského slalomu. K soutěži byli nominováni tři členové našeho klubu. A všichni si vedli nadmíru úspěšně.

Závod svým významem přesahoval rámec Moravskoslezského kraje. Kromě závodníků z Opavy, Karlovy Studánky, Vrbna, Bruntálu, Andělské Hory atd., se závodů účastnili i zástupci z jiných krajů republiky, jako např. závodníci z Prostějova, Šumperka apod.

Závod, stejně jako soutěže v lyžařském slalomu, probíhal ve dvou kolech. Již po úvodním kole se všichni naši závodníci dostali na přední příčky ve svých kategoriích. Průběžné vedení po prvním kole se na některých méně zkušených závodnicích projevovalo mírnou nervozitou. Vše však všichni zvládli na výbornou a ve druhém kole navíc dosáhli podstatného zlepšení výsledného času.

Výsledky našeho klubu jsou impozantní :

kategorie přípravky  : 1. místo - Stanislav Harabiš, JUVENTUS Bruntál

                                      2. místo - Jakub Brázdil, JUVENTUS Bruntál

kategorie mladších žáků : 1. místo - Stanislav Šujan, JUVENTUS Bruntál

Při vyhlašování výsledků si všichni na stupních vítězů vysloužili potlesk a uznání od soupeřů i přítomných diváků.

Všem třem závodníkům gratulujeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci. Poděkování také patří členům atletického oddílu, kteří umožnili start všem třem jmenovaným. 

Obrazek

   

Obrazek

 

 Další obrázky najdete ve fotogalerii, v kategorii ATLETIKA 2008