Jdi na obsah Jdi na menu
 

12.10.2008 - Vrbno pod Pradědem x JUVENTUS Bruntál

12. 10. 2008

Poslední mistrovské utkání podzimní části soutežního ročníku 2008-2009 jsme hráli ve Vrbně. V samém závěru sezóny jsme utrpěli nejvyšší porážku v soutěži a prohráli jsme v poměru 8:2.

Utkání bylo poznamenáno těmito faktory :

1) Náročný program uplynulých dní

2) Výpadek mnoha tréninkových jednotek v uplynulém období

3) Zhoršující se disciplína hráčů

Všechny faktory se projevili hned v úvodu utkání. Zatímco na domácích hráčích byla vidět velká chuť do hry, tak někteří naši hráči přistoupili k utkání velmi vlažně, mnozí navíc s pocitem jakoby křivdy, že nemohou hrát v jedné herní formaci s vybranými spoluhráči.  Soupeř měl navíc ve svém středu několik fotbalově vyspělých jedinců, takže již od úvodních minut jsme prohrávali o dvě branky. Podařilo se nám snížit střelou z přímého kopu a hráči ožili. Na rozjetého soupeře to však již bylo pozdě.

Naše hra se zlepšovala a když se hráči soustředili na hru, tak jsme hráli i dobrý fotbal, včetně kombibací, střel i nasazení v osobních soubojích.  Problémem však zůstává disciplína hráčů na lavičce a i některých hráčů ve hře. Toto vede k tomu, že hráči se na hřišti dopouštějí opakovaně stejných chyb. Patrné je to zejména při standartních situacích a při řešeních v obranné fázi a malou ochotou ke kombinaci se spoluhráči.  Toto jsou však věci odstranitelné a v tréninku na tom budeme pracovat. V uplynulém období bylo několik tréninků zrušeno a důsledek se dostavil. Pokud však budou chodit hráči na trénink, tak se situace v tomto směru zlepší. Mnohem závažnější a varovné bylo zjištění, že ne všichni hráči jsou ochotni na hřišti předvést své maximum. Není možné, aby někteří hráči hráli na hranici sebeobětování a jiní se na hřišti ani nezadýchali. Pokud to navíc někteří hráči komentují slovy, že pokud nebude hrát s tím a s tím, že hrát nebude, tak příště trenér těmto hráčům vyhoví a skutečně nebudou hrát.

Celou podzimní seźonu je možno, i přes okolnosti a výsledek posledního utkání, hodnotit jako překvapivě úspěšnou. Ve své premiérové sezóně je naše skoré vyrovnané v poměru 22:22, nejvyšší porážka byla jen o šest branek a navíc jsme získali sedm bodů za jednu remízu a dvě vítězství.  Vše dohromady tvoří dobrý základ do budoucnosti.

Je však nutné více pracovat, být trpělivý a výsledek se dostaví.