Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bílovec - Výsledky halového turnaje ročníku 2001

2. 11. 2008

Již před odjezdem na turnaj jsme věděli, že nás čeká velké dobrodružství.

Až do konce října jsme trénovali venku a na turnaj jsme odjížděli bez jediného specializovaného tréninku v hale či tělocvičně.. Navíc těsně před turnajem se omluvil pro nemoc jeden z našich klíčových hráčů. I když se jednalo o turnaj pro ročník 2001, tak jsme do turnaje nominovali dva hráče mladší, a to Michala a Vojtu, oba ročník narození 2002.

Turnaje se účastnilo 10 družstev z Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Účastníci turnaje :

 

Skupina „A“

Skupina „B“

1.

ŠSK Bílovec

FC Vítkovice

2.

FC Baník Ostrava

FC Hlučín

3.

FC Vsetín

MFK Karviná

4.

FK Slávia Opava

1.FC Valašský

5.

Frýdek-Místek

Juventus Bruntál

Hned v úvodním zápase nás čekalo utkání s favoritem turnaje, a to utkání s družstvem FC Hlučín. Utkání jsme začali výborně a po dvou brankách Standy jsme v polovině utkání vedli v poměru 2:0. Pak však soupeř začal hrát vice kombinačně a zhruba minutu před koncem vyrovnal na 2:2. Náš tým však trvale zdobí velká bojovnost a v posledních vteřinách zápasu po neohrožené individuální akci  rozhodlo o našem vítězství Jakub. Do tabulky jsme si připsali tři body a hlavně cenné vítězství nad kvalitním soupeřem a nad budoucím vítězem  turnaje. Radost hráčů, rodičů i realizačního týmu byla velká. I díky tomu jsme podcenili koncentraci na další zápas, který jsme hráli s družstvem Karviné. Přestože jsme byli mnohem lepší, tak jsme drželi jen jednogólové vedení, o které jsme přišli v úplném závěru zápasu, kdy soupeř vyrovnal na konečných 2:2 z přímého kopu. Do třetího utkání s družstvem Vítovic jsme nastoupili ve velmi pozměněné sestavě a hráli jsme z počátku velmi dobře. Vytvořili jsme si dvě vyložené brankové příležitosti. Neproměnili jsme je a pak jsme udělali několik chyb v obraně a soupeř se dostal do vedení a do herní pohody. I přes velkou snahu našich hráčů se nám utkání ji nepodařilo zvrátit a prohráli jsme v poměru 0:4.

Cenným poznatkem z turnaje je ta skutečnost, že se naši hráči dokázali na poslední utkání ve skupině zcela soustředit a že  v tomto utkání pokyny trenéra všichni plnili. Zápas s týmem 1.FC Valašský bylo zcela v naší režii a vyhráli jsme ho po úžasném výkonu všech hráčů v poměru 5:0. V tomto utkání předvedli Adam Š a Adam R jak má vypadat zapojení obránců do útočné fáze. A navíc díky Jardovi snad již všichni hráči zjistili, jak důležitou zbraní  je včasné a správné autové vhazování.

Ve skupině jsme tedy dvakrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. Tyto výsledky nás zařadili na třetí místo v tabulce a do utkání o celkové 5. místo v turnaji. V našem posledním zápase jsme se utkali s týmem FC Vsetín. Těsně před tímto utáním jsme byli na obědě a na hráčích se již také začínala projevovat únava. Bylo to z naší strany nejméně vydařené utkaní. Celý zápas jsme měli drtivou převahu a předvedli jsme festival zahozených šancí. Většina hráčů chtěla utkání rozhodnout sama. Stačilo by pár přihrávek a žádné drama by nebylo. Takhle utkání skončilo remízou a o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. A tam jsme dobří, žádný takový rozstřel jsme ještě neprohráli. V prvních třech sériiích proměnili všichni hráči obou družstev. Ve čtvrté sérii Patrik skvělým zákrokem zneškodnil střelu soupeře. A nyní přišla chvíle pro Luboše. Jako správný kapitán zachoval klid a krásnou střelou rozhodl o našem vítězství v tomto zápase.

V celém turnaji jsme jen jednou prohráli a obsadili jsme 5. místo. Naši účast lze hodnotit jako úspěšnou, protože jsme si navíc vyzkoušeli různá složení herních formací. V turnaji jsme dali možnost čtyřem brankářům a i ostatní hráči si vyzkoušeli hru v obraně i v útoku. Turnaj ukázal i některé naše slabiny, a to zejména využití přihrávek ve finální útočné fázi.

Nyní se ještě více musíme soustředit na práci v tréninku. Dobrý výsledek z tohoto turnaje nám dodává i potřebnou motivaci. Hrajeme dobře, ale může to být ještě lepší.  

 A nyní dokument ze stránek pořadatele :

Výsledky turnaje 2.11.2009 ročník 2001

Turnaj přípravek ročníku 2001 a mladší se odehrál ve výborné fotbalové atmosféře, kdy rodiče a příznivci mladých nadějí zcela zaplnili sportovní halu a svým fanděním vyburcovali malé fotbalisty k výborným výkonům. Do finále se nakonec dostali domácí tým ŠSK Bílovec a FC Hlučín a právě tým z Hlučína zvítězil na pokutové kopy 2 : 3.

Závěrečné pořadí

1.

FC HLUČÍN

2.

ŠSK BÍLOVEC

3.

FC VÍTKOVÍCE

4.

FC BANÍK OSTRAVA

5.

JUVENTUS BRUNTÁL

6.

FC VSETÍN

7.

1. VALAŠSKÝ FC

8.

FK SLÁVIA OPAVA

9.

MFK KARVINÁ

10.

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK

 nejlepší hráč:

Menšík David

FC Vítkovice

nejlepší brankář:

Bittner Vojtěch

ŠSK Bílovec

nejlepší střelec:

Kokošek Jaroslav

FK Slávia Opava

 

Náhledy fotografií ze složky Bílovec - 2.11.2008