Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hlučín - výsledky turnaje

8. 11. 2008

Turnaj konaný dne 8. listopadu 2008 v Hlučíně lze nazvat turnajem mnoha premiér. Poprvé jsme hráli v nafukovací hale. 

ObrazekObrazek

Mnozí naši hráči a hráčky byli poprvé na zimním turnaji.

ObrazekObrazek

Hráči ročníku 2002 poprvé hráli proti svým vrstevníkům. Mnozí hráči poprvé hráli proti zahraničnímu družstvu. Někteří hráči byli poprvé brankáři v turnajovém zápase. Mnozí hráči poprvé vstřelili gól, jeden poprvé v utkání střílel penaltu a jeden hráč poprvé dosáhl hattricku v turnaji. A všichni úplně poprvé v jeden den hráli na venkovní a na zastřešené umělé trávě. 

ObrazekObrazek

Turnaje se zúčastnilo 5 družstev : FC Hlučín, AS Trenčín, JUVENTUS Bruntál, MFK OKD Karviná a TJ Raduň. Turnaj se hrál dvoukolově systémem každý s každým.

První kolo bylo plné remizových utkání. V prvním zápase jsme hráli s Hlučínem. Poté s týmem TJ Raduň a s Karvinou. Všechna utkání skončila remízou. Před polední přestávkou jsme prohráli jen jediné utkání, a to s týmem Trenčína. Slovenští hráči jednoznačně převyšovali všechny účastníky turnaje a v každém zápase ukazovali, jaký lze hrát nádherný fotbal v již tak útlém věku hráčů.  

V polední přestávce se hráči a hráčky JUVENTUSU posílili a prohlédli si ceny.

ObrazekObrazek

V odpolední části turnaje se již rozhodvalo o celkovém umístění. Nejprve jsme opět nastoupili proti kvalitnímu týmu domácího Hlučína. Záhy jsme prohrávali. Přesto naši hráči bojovali a podařilo se nám stav utkání otočit a vytvořili jsme si znatelnou převahu. Těsně před koncem však domácí z ojedinělé šance vyrovnali na konečných 2:2.

V dalším utkání jsme nastoupili proti TJ Raduň. Předvedli jsme disciplinovaný výkon podpořený bojovností všech hráčů. Utkání jsme vyhráli a radost hráčů byla zasloužená.

Ve třetím odpoledním utkání jsme hráli proti slovenskému týmu z Trenčína. Proti nejlepšímu týmu turnaje jsme předvedli nejlepší výkon. Hráči a hráčky JUVENTUSU ukázali nasazení, bojovnost, obětavost a obrovskou, mnohdy až neuvěřitelnou herní i technickou vyspělost. Přestože jsme prohráli, tak si všichni zasloužili velké uznání.

V našem posledním utkání turnaje jsme nastoupili proti MFK OKD Karviná a v zápase se rozhodovalo o případném zisku medailí pro naše hráče. Jako již poněkolikáté v historii našeho klubu se potvrdilo, že proti slabším soupeřům neumíme hrát. Družstvo z Karviné obsadilo v celém turnaji poslední místo a až do tohoto utkání nemělo na svém kontě žádnou výhru. Na naše hráče dolehl pocit zodpovědnosti, což se projevilo zejména v neúspěšné koncovce mnoha akcí. Celý zápas se odehrál před brankou soupeře a naši hráči se předháněli v ukázkách všeho, co lze taky neproměnit. Z jednoho obranného odkopu soupeře jsme taky dostali nešťastný gól z velké vzdálenosti. Utkání jsme prohráli a na turnaji jsme tak skončili na čtvrtém místě.

Při celkovém hodnocení lze účast na turnaji považovat za velmi prospěšnou i úspěšnou. Získané zkušenosti pomohou hráčům v jejich dalším fotbalovém růstu. Fotbalové umění našich hráčů zaujalo i naše soupeře, takže jsme obdrželi pozvání na další dva turnaje. Hráči i realizační tým navázali nová kamaradství a dokonce naši slovenští přátelé z Trenčína chtějí přijet na náš jarní turnaj do Bruntálu.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Náhledy fotografií ze složky Hlučín - díl č. 2