Jdi na obsah Jdi na menu
 

Karviná - 2.místo

13. 12. 2008

V sobotu dne 13. prosince 2008 se konal halový fotbalový turnaj v Karviné. Hrálo se v hale KOVONA Karviná a pořadatelem turnaje byl klub MFK OKD Karviná. Turnaje se zúčastnilo šest družstev a hrálo se systémem každý s každým. Hrací doba jednoho utkání byla 16 minut. Na každé družstvo tak čekalo pět zápasů s celkovou hrací dobou 80 minut.

ObrazekNa turnaj jsme vyrazili ještě za tmy, krátce po šesté hodině ranní. Dlouhá cesta byla navíc ztížena i hustou mlhou. Přesto jsme dorazili včas a hráči si před prvním utkáním vyslechli i krátké taktické pokyny. V prvním utkání nás totiž čekal jeden ze spolufavoritů turnaje, a to družstvo TJ Raduň. Jak ukázal pozdější vývoj turnaje, tak toto utkání rozhodovalo o pořadí na druhém a třetím místě. Utkání jsme nezačali dobře a po polovině odehrané doby jsme prohrávali 2:0. Nejcennější vlastností našeho družstva je však bojovnost. A naši hráči skutečně bojovali. Dvěmi góly Adama Ščudly jsme stav utkání vyrovnali na 2:2. Do konce utkání zbývaly dvě minuty a naši hráči sehráli akci, jejiž základy trénujeme nyní každý týden. Centrovaná vysoká přihrávka našla Vojtu Makového, který s klidem rodilého střelce přímo z voleje nádhernou střelou rozhodl o vítězství našeho celku v poměru 3:2. Obrazek  Ihned po tomto vítězném utkání jsme nastoupili proti B týmu domácí Karviné. Zápas byl zcela v naší režii a vyhráli jsme ho v poměru 13:0. O drtivé převaze našeho družstva svědčí i momentka z utkání, kdy brankář našeho družstva Jukub Brázdil sledoval témeř celé utkání vleže. Velmi se totiž nudil a 16 minut bez práce mu připadalo nekonečných. Do listiny střelců se zapsalo mnoho našich hráčů a zaujala zejména branka Michala Hanela, který z poloviny hřiště samostatnou akcí přešel přes tři hráče soupeře a svou slabší levou nohou zakončil střelou ke vzdálenější tyči. Prostě nádhera. Mimořádný výkon v tomto utkání předvedli Hynek Lezna a Matěj Kubičík. ObrazekOba dva však v poslední době vynechali několik tréninků a i tento fakt možná způsobil, že skóre nebylo ještě vyšší. Přesto utkání skončilo v daný den rekordem celého turnaje.  Poté nás čekala přestávka, kterou hráči využili ke svačině. V dalším utkání nás čekalo družstvu Vítkovice B, který v daný den předvádělo na turnaji nejlepší fotbal. Již před utkáním se na hráčích JUVENTUSU projevila jak svačina, tak zejména brzké vstávání a dlouhá cesta i začínající únava. Utkání jsme začali velmi ospale a již ve druhé minutě jsme prohrávali 3:0. Přesto jsme postupně začali získávat herní převahu. Postupně jsme snížili na 2:3. Vyrovnání viselo na vlásku a všichni se vrhli do útočení. Přišel zákonitý trest. Soupeř z ojedinělého útoku zvýšil na 4:2. Než z hráčů vyprchalo drobné zklamání, tak zvýšil na konečných 5:2. Nálada nebyla dobrá, proto si trenér vzal hráče k drobnému pohovoru a k dalšímu utkání již nastupovali již opět v herní pohodě s cílem hrát atraktivní a efektivní fotbal. Nyní nás čekal tým Karviná A. Domácí družstvo bylo mohutně povzbuzováno svými diváky a zpočátku jsme atmosféře podlehli a brzy jsme prohrávali 1:0. Že jsme neprohrávali více, byla zásluha brankáře Jakuba Brázdila a zejména Jakuba Kubičíka, který v obraně předvedl spoustu užitečné práce. Oba dva jmenovaní tvořili základ pozdějšího úspěchu v tomto utkání. K obratu ve výsledku zavelala Anička Pušková, která u vlastní brány získala míč a sprintem s míčem přes celé hřiště zakončila svou akci nádhernou přízemní střelou přímým nártem. Zejména tato její sedmá branka v turnaji ji vynesla na čelo nejlepších hráčů v turnaji. Její akce se všem moc líbila a vysloužila si potlesk a uznání všech přítomných. Jen málokdy se vidí, aby hráč, v tomto případě hráčka jejího věku nejprve vybojovala v obraně míč, přešla přes tři soupeře a ve sprintu o délce cca 35 m z plného běhu zakončila akci mířenou střelou přímým nártem. FANTASTICKÉ.  Nejhezčí akce turnaje vlila euforii i do dalších našich hráčů. Zcela jsme převzali iniciativu a umlčeli i domácí diváky. Brzy poté vstřelil Michal Hanel vedoucí gól a zdálo se, že naše vítězství již nemůže nic ohrozit. Přišla však serie chyb celé hrací čtveřice. Nejprve jsme špatně zahráli rohový kop, pak druhý hráč zcela vypustil osobní souboj, pak třetí hráč opustil svůj prostor a čtvrtý hráč útočníka jen stínoval. Přišlo tedy vyrovnání a s ním i konec utkání. Výsledná remíza 2:2 však ponechávala náš tým v boji o umístění na pomyslných stupních vítězů. O celkovém pořadí rozhodovalo naše poslední utkání, které jsme hráli proti družstvu Vítkovice A.  Na hráče dolehlo vědomí, že až dosud v historii našeho klubu jsme tato utkání převážně nezvádali a že jsme již několik turnajů v posledním utkání nezvládli. Proto trenér s vedoucím mužstva s hráči provedli několik motivačních akcí a výsledkem bylo odhodlání našich hráčů uspět a vybojovat nějaký pohár. Drobná nervozita však zůstala a projevila se tím, že jsme si sice vytvořili spoustu akcí, ale stále jsme nemohli vstřelit branku. Celé družstvo však zachránila Terezka Pušková, která poslala náš tým do vedení. Ihned poté jsme šli do vedení 2:0 a další průběh utkání jsme již s přehledem kontrolovali. Výsledek utkání v poměru 3:1 znamenal naše celkové druhé místo v turnaji.

Hlavní dojmy z turnaje :  Skvělý úspěch a zejména skvělý fotbal našeho družstva, spousta vstřelených gólů, výborné výkony všech hráčů, krásné zážitky a spokojenost.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky stříbrná Karviná