Jdi na obsah Jdi na menu
 

Šumperk - turnaj ročníku 2000

14. 12. 2008

 Dle přihlášek byli na turnaj nominováni tito hráči : Lubomír Frank, Štěpán Vintrlík, Michal Hanel, David Fňukal, Jakub Brázdil, Martin Duhajský, Patrik Žmolík, Aneta Čecháková a Stanislav Harabiš.  

Turnaj se hrál v pěkné hala místního gymnázia, avšak na relativně velmi kluzkých parketách. 

Turnaje se zúčastnilo 10 družstev, která byla do skupin rozdělena takto :

Skupina A : Lužice, Šumperk A, Slavoj BR-SM, Mohelnice a Prostějov

Skupina B : JUVENTUS Bruntál, Šternberk, Uničov, Šumperk B a Ústí.

Konečné pořadí družstev : 1. SK Uničov, 2. SK Prostějov, 3. Šumperk SAN-JV A, 4. Sokol Ústí, 5. Lužice, 6. Šternberk, 7. Slavoj BR-SM, 8. Šumperk SAN-JV B, 9. Mohelnice, 10. Juventus Bruntál,  

SKUPINA  "A"              

 

FK SAN-JV      ŠUMPERK  A

FK    MOHELNICE

FK                   LUŽICE

FC Slavoj                    BR-SM

1.SK    PROSTĚJOV

body

skóre

pořadí ve skupině

FK SAN-JV            ŠUMPERK  A

 

8:0

3:2

6:0

2:4

9

19:6

2A

FK                      MOHELNICE

0:8

 

1:2

0:2

1:8

0

2:20

5A

FK                   LUŽICE

2:3

2:1

 

3:2

0:6

6

7:12

3A

FC Slavoj   BR-SM

0:6

2:0

2:3

 

1:11

3

5:20

4A

1.SK                  PROSTĚJOV

4:2

8:1

6:0

11:1

 

12

29:4

1A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SKUPINA  "B"

 

 

 

 

 

 

 

 

FK SAN-JV     ŠUMPERK  B

FK    ŠTERNBERK

SK             UNIČOV

    Juventus            BRUNTÁL

Sokol                   ÚSTÍ

body

skóre

pořadí ve skupině

FK SAN-JV ŠUMPERK   B

 

0:1

0:6

2:1

1:3

3

3:11

4B

FK           ŠTERNBERK

1:0

 

0:5

3:1

0:1

6

4:7

3B

SK             UNIČOV

6:0

5:0

 

4:0

3:0

12

18:0

1B

KMS Juventus            BRUNTÁL

1:2

1:3

0:4

 

2:0

3

4:9

5B

Sokol                   ÚSTÍ

3:1

1:0

0:3

0:2

 

6

4:6

2B

 K prvnímu utkání jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi naší skupiny a následně i proti vítězi celého turnaje, proti vyspělému fotbalovému družstvu z Uničova. Díky věku hráčů byl soupeř  fyzicky výrazně lepší a většinu osobních soubojů díky větší síle vyhrál. Přesto byla hra celkem vyrovnaná, protože naši hráči měli zase lepší pohyb. Utkání však nevyšlo našemu brankáři a když navíc naši obránci několikrát zcela netakticky se nechali strhnout hrou a opustili své prostory, tak utkání skončilo naší prohrou v poměru 0:4. Byla to naše největší prohra v turnaji. Navíc s budoucím vítězem. V porovnáním  s výsledky ostatních týmů, to však nebylo špatné, protože na turnaji byla i družstva, která v daný den obdržela 10 i více branek.

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti družstvu SOKOL Ústí. Hráči povzbuzeni předchozím dobrým výkonem již od prvních minut dělali vše pro naše vítězství. Což se taky podařilo. Nejprve Patrik Žmolík po rychlé kombinaci prostřelil brankáře a vedli jsme 1:0. Hráči pokračovali v obětavém výkonu a při jednom obranném zákroku byl míčem do břicha zasažen Stanislav Harabiš. Krátce si odpočinul na střídačce a pak odpověděl správným fotbalovým způsobem. Na vlastní polovině vybojoval míč, přešel přes dva protihráče a střelou ze střední vzdálenosti vstítil gol a staniovil výsledek na konečných 2:0. Toto vítězství jsme bouřlivě oslavili.

Ve třetím utkání jsme nastoupili proti B týmu domácího Šumperka. Brzy jsme se zásluhou krásné branky Jakuba Brázdila dostali do vedení. Jenže zase se ukázala menší taktická vyspělost hráčů. U většiny z nich převážila touha útočit, takže jsme zcela zapoměli bránit, což soupeř potrestal  brankami z brejků a utkání jsme prohráli v poměru 1:2, i když jsme byli herně o trošku lepší lepší.

V posledním utkání ve skupině jsme hráli proti Šternberku. Opět jsme šli do vedení. Pak se již ale začala projevovat únava. Obdrželi jsme velmi nešťastný gól, kdy střela zdálky prošla našemu brankáři stylem, kterému se ve fotbalové hantýrce říká "housle". Prostřídali jsme hráče i brankáře, ale na zvrat to již nestačilo a soupeř přidal další dvě branky.

V závěrečném utkání o pořadí jsme hráli proti Mohelnici. Na hráčích byla vidět jak fyzická únava, tak i psychický blok z předchozích proher. I přes velkou snahu jsme na soupeře nestačili a prohráli jsme o dvě branky.

Celkově lze naši účast na turnaji hodnotit jako velmi prospěšnou a relativně i úspěšnou. Se soupeři, kteří byli věkově starší a fyzicky tedy větší, silnější a rychlejší jsme většinu turnaje dokázali držet krok a fotbalově nás převýšil jen tým z Uničova, který nakonec celý turnaj vyhrál. Za celý den jsme vyzkoušeli pět brankářů a různá složení útočných i obranných dvojic. Utkání s těžkými soupeři pomohlo naplnit cíl turnaje a ukázaly se silná i slabá místa našeho družstva. Potěšitelné je, že jsme žádnou branku nedostali z rohového kopu soupeře. Potěšitelný je taky počet námi vstřelených branek. V tomto věku je velmi neobvyklé, aby v turnaji starší kategorie střelili mladší hráči tolik branek. Cennou zkušeností byla také hra s těžkým míčem, což pro naše hráče byl velký handicap. Zatímco soupeři dokázali svou silou přihrát na cca 8 metrů, tak naši hráči dosahovali ve svých přihrávkách či střelách jen poloviční vzdálenosti. Těžký balón však činil potíže i soupeřům, takže v turnaji bylo vidět málo technických akcí a téměř celou dobu se jednalo jen o osobní souboje, kde rozhodovala síla hráčů v nohou. Přestože jsou naši hráči trénováni na technickou hru, tak procento úspěšnosti v osobních soubojích bylo dobré až do doby, kdy nám již zcela zákonitě došli síly. Dobrá hra je povzbuzením do budoucna a i příště se zúčastníme turnajů pro starší kategorii, protože pro trvalý růst fotbalových dovedností jsou takováto utkání nezbytná.

Velmi milé bylo, že pořadatel ocenil individuální cenou naši hráčku Anetu Čechákovou za její výkony v turnaji. V průběhu turnaje dostal vedoucí našeho týmu několik pozvánek na další turnaje, které jsme však byli nuceni odmítnout vzhledem k již tak náročnému programu.

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky