Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vánoční turnaj ve Velké Bystřici

28. 12. 2008

V neděli dne 28.12.2008 jsme se zúčastnili halového turnaje pro hráče ročníku 2000 a mladší. Turnaj se konal v moderní hale ve Velké Bystřici. Turnaj byl obsazen velmi kvalitními týmy a měli jsme tak jedinečnou možnost utkat se s výbornými družstvy, navíc s hráči o rok i více staršími. Turnaje se zúčastnili družstva z  Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Zúčastněné týmy : Sigma Olomouc A, Sigma OLOMOUC B, SK Uničov, FK Viktorie Přerov, VTJ Lipník nad Bečvou, TJ Juřinka, SK Slavia Kroměříž, FC Elseremo Brumov, TJ Svitavy a JUVENTUS Bruntál.

Hrálo se systémem každý s každým. Všechny týmy tak odehráli svých děvět utkání a za celý den bylo sehráno celkem  45 zápasů. Všechny tedy po celý den čekala velká zátěž - pro hráče, rozhodčí, trenéry, pořadatele i pro rodiče a diváky.

Náš klub reprezentovali tito hráči : Lubomír Frank, Vojtěch Makový, Michal Hanel, Martin Goněc, David Fňukal, Jakub Brázdil, Ondřej Černík, Stanislav Harabiš a Jaroslav Šidlák.

Největší část naší výpravy zvolila na turnaj cestu vlakem. Sice jsme museli odjíždět již ráno o půl šesté, ale každý si sliboval od cesty vlakem jisté zpestření častých turnajových výjezdů. Málokdo asi předvídal, jaké nás čeká dobrodružství. Za celý den jsme na trase Bruntál - Olomouc jeli pěti různými vlaky směrem tam i zpět. Občas jsme skákali z vlaku do vlaku a občas jsme zase dlouhou dobu tloukli na nádraží špačky a lebedili se v tom, jaká je konečně pravá zima a jaká kouzla dovede tuhý mráz.

Do haly jsme dorazili včas a k našemu prvnímu utkání jsme nastoupili proti družstvu Viktorie Přerov. Hráli jsme velmi dobře. Jen díky obětavým výkonům všech hráčů a brankáře jsme prohráli jen 2:0. Občas jsme totiž s uznáním museli pozorovat souhru soupeře, jeho tvrdé střely a celkovou taktickou i herní vyspělost. Při tomto utkání se asi nejvíce projevil rozdíl ve věku hráčů obou celků. Naši hráči však měli možnost vidět, jak velké množství fotbalových dovedností lze získat za rok usilovné práce. Pokud toto poznání bude pro ně povzbuzením k tréninku, tak turnaj již po prvním našem utkání splnil svůj účel. Až na samém konci turnaje se ukázalo, že Viktorie Přerov byla v daný den nejlepším celkem celého turnaje. Proti budoucímu vítězi jsme tedy obstáli.

Výkony našich hráčů v dalším turnaji byly velmi kolísavé. Slabší soupeři nám dávali dost branek, se silnými soupeři jsme hráli vyrovnaná utkání jak výsledkově, tak zejména herně. Každá taková zkušenost je však pro hráče velmi cenná.

Velkým zpestřením turnaje a silným zážitkem pro všechny byla návštěva pana Davida Rozehnala. Hráč národního reprezentačního družstva s hráči diskutoval, odpovídal na jejich otázky a poté se s hráči JUVENTUSU Bruntál i vyfotil.

ObrazekObrazek

 David Rozehnal - krátká vizitka : narozen 5.7.1980 ve Šternberku. Výška 191 cm, váha 80 kg,

hráčká kariéra : Obrazek

Sokol Kožušany, SK Sigma Olomouc, FC Bruggy (Belgie), Paris Saint-Germain (Francie), Newcastle (Anglie), Lazio Roma (Itálie). 

 

Některé úspěchy  :

- dosud 52 startů za reprezentaci

- v dresu ČR účastník Mistrovství světa ve fotbale v roce 2008

- v dresu ČR 3. místo na ME v roce 2004,

- Mistr Evropy z roku 2002 s národním týmem do 21 let

- vítěz Francouzského poháru v roce 2006,

- mistr Belgie pro rok 2005,

- vitěz Belgikého poháru a superpoháru v roce 2004

- vítěz Belgického superpoháru v roce 2003

- jako hráč přípravky a žákovských družstev Sigmy Olomouc získal několik individuálních ocenění na turnajích obdobných turnajům, kterých se zúčastňuje i Juventus Bruntál.

Jsme velmi rádi, že jsme měli možnost osobně poznat pana Rozehnala jako sympatického a velmi přátelského člověka.

Dalším skvělým počinem pořadatelů bylo i vydání speciálního informačního bulletinu k vánočnímu turnaji. V časopise jsou uvedeny fotografie všech zúčastněných družstev a všechna družstva jsou tato i tištěným komentářem dostatečně představena.

Ředitelem turnaje a současně i trenérem A týmu SIGMY Olomouc byl pan Miroslav Recman. Jako trenér vychovával Davida Rozehnala, Radoslava Kováče, Marka Heinze a další známé fotbalisty. Jako člen trenérského kolegia Sigmy ovlivňoval jistý čas i fotbalový růst současného kapitána národního družstva Tomáše Ujfalušiho. Z rukou tohoto uznávaného odborníka převzal trenér JUVENTUSU Bruntál ocenění za svou práci. Pořadatel zejména vyzdvihl skutečnost, že se opakovaně účastníme turnajů pro starší věkové kategorie. Každý, kdo je ve fotbalovém dění činný již delší dobu ví, že tento fakt sebou nese dva aspekty. Jednak je to velmi důležitá součást pro růst fotbalových kvalit hráčů. Zlepšování individuálních herních výkonů hráčů je patrné po každém takovémto turnaji. Na druhou stranu tento postup vede k rozladění některých rodičů, kteří sledují týmové výsledky. Pořadatel předanou cenou vyjádřil sympatie k odvaze našeho trenéra, který vždy upřednostní výuku mladých fotbalistů.

Při vyhlašování výsledků turnaje jsme zažili další skvělý pocit v situaci, kdy Lubomír Frank přebíral cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. Pořadatel si již záhy všiml jeho nesporného brankářského talentu. Zejména v obou utkáních s družstvy Sigmy Olomouc podal špičkové výkony. Vrcholem pak bylo zneškodnění pokutového kopu, čímž přispěl k výsledné remíze v utkání s týmem Sigmy Olomouc B.

Naše účast na turnaji bylo jedno velké dobrodružství. Počínaje cestou vlakem, přes individuální ceny, diskuse dospělých a konče dobrou hrou našich hráčů. Získané zkušenosti jsou velmi cenné a snad je všichni použijeme ve prospěch mladých fotbalistů.

Obrazek

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Sigma Olomouc - ročník 2000