Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hlučín - zpráva z turnaje ročníku 2001

5. 12. 2009

Dne 5.12.2009 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje v Hlučíně pro hráče ročníku 2001.

Za Juventus Bruntál nastoupili: Jaroslav Šidlák, Rostislav Malíšek, David Fňukal, Adam Ščudla, David Zouhar, Bartoloměj Bachura, Jakub Brázdil a Jakub Šíbl.

Hrálo se v hale na umělé trávě. Na turnaji hrálo sedm družstev systémem každý s každým.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti SK Hranice. V úvodu utkání jsme měli mírnou převahu, která vyústila v naši vedoucí branku, kterou dal Adam Ščudla.  Poté se hra vyrovnala, ale přesto jsme měli několik příležitostí ke zvýšení vedení. Když už se zdálo, že první utkání vyhrajeme, tak nám soupeř v poslední minutě utkání vstřelil vyrovnávací gól na 1 : 1.

V druhém utkání jsme hráli proti FC Vítkovice a tentokrát se vedení ujali hráči Vítkovic. Vzápětí jsme mohli vyrovnat, ale střela Adama Ščudly skončila jen na tyči soupeřovi branky. Soupeř nás však přehrával kombinační hrou, která dělala našim obráncům potíže. Postupně jsme dostali další góly. V závěru utkání se nám podařilo vstřelit alespoň jeden gól. Utkání tak skončilo 1 : 4.

Do dalšího utkání jsme nastoupili proti družstvu ŠSK Bílovec. Úvod utkání nám vyšel parádně a v sedmé minutě jsme vedli již 3 : 0. Bohužel pak naši hráči trochu polevili a soupeři se podařilo převzít iniciativu a vstřelit gól.  Po nedorozumění našeho obránce s brankářem dal soupeř zbytečnou branku a snížil na rozdíl jediného gólu. Našim hráčům se již tolik nedařilo v útoku, a když už jsme měli konečně šanci v útoku dva na jednoho, tak náš hráč nepřihrál na zcela volného spoluhráče, ale vystřelil vedle bližší tyče branky. Soupeř pak v závěrečném tlaku vyrovnal na 3 : 3 a dokonce měl i šanci na vstřelení vítězné branky. Druhá polovina utkání nám nevyšla a to hlavně z důvodu uspokojení hráčů ze snadně získaného vedení, ze kterého je neprobrali ani obdržené branky. Také se projevilo to, že naši útočníci nejsou zvyklý pomáhat přetížené obraně a nedostatečně obsazují a napadají hráče soupeře při jeho rozehrávce.

Ve čtvrtém utkání jsme nastoupili proti hráčům SFC Opava. Soupeř měl mírnou převahu, kterou proměnil v dvougólové vedení. Sice se nám podařilo vstřelit dva góly, ale vždy jsme jen dotahovali soupeřovo vedení. Utkání jsme prohráli  2 : 3.

Další zápas proti MFK Karviná se nám povedl. Soupeř nám stačil jen v úvodu utkání, kdy několikrát nebezpečně ohrozil naši branku a z přímého kopu vstřelil vedoucí branku. Pak však již góly stříleli jen naši hráči. Utkání jsme s přehledem vyhráli 6 : 1.

K poslednímu utkání na turnaji jsme nastoupili proti domácímu družstvu FC Hlučín, které všechny předchozí zápasy na turnaji vyhrálo. Dle předpokladů se soupeř ujal vedení po pěkné kombinační akci. Druhý gól přidal soupeř z přímého kopu. Gól na konečných 3 : 0 dal soupeř z rohového kopu  za přispění teče i několika našich hráčů. Přesto, že jsme utkání prohráli 3 : 0, tak za předvedený výkon si naši hráči zaslouží pochvalu. Díky bojovnosti všech našich hráčů nás vítěz celého turnaje nijak zvlášť nepřehrával. To, že jsme nedokázali vstřelit gól, bylo dáno i tím, že od  poloviny utkání jsme hráli bez Adama Ščudly, který měl po srážce se soupeřem naražený kotník.

 

Rekapitulace našich zápasů:

Juventus Bruntál x SK Hranice         1 : 1

Juventus Bruntál x FC Vítkovice       1 : 4

Juventus Bruntál x ŠSK Bílovec       3 : 3

Juventus Bruntál x SFC Opava         2 : 3

Juventus Bruntál x MFK Karviná      6 : 1

Juventus Bruntál x FC Hlučín           0 : 3

 

Konečné pořadí družstev na turnaji:

pořadí

družstvo

body

skóre

1.

FC Hlučín

18

23 : 2

2.

SK Hranice

13

8 : 6

3.

SFC Opava

12

8 : 5

4.

FC Vítkovice

9

10 : 6

5.

Juventus Bruntál

5

13 :15

6.

ŠSK Bílovec

4

4 : 13

7.

MFK Karviná

0

2 : 21

 

S přihlédnutím ke kvalitě soupeřů, malému počtu hráčů na střídání a tomu, že další naše družstvo hrálo na turnaji v Olomouci, lze považovat páté místo na turnaji za úspěch. Škoda dvou remízových utkání, které jsme při troše štěstí mohli vyhrát. Za bojovnost a nasazení si zaslouží naši hráči pochvalu. Předvedenou hrou jsme určitě ostudu neudělali, o čemž svědčí i to, že dva naši hráči dostali od pořadatelů turnaje individuální ceny.
 Adam Ščudla jako nejlepší střelec turnaje se 7 góly.
 Nejlepším brankářem turnaje pak byl vyhlášen Jarda Šidlák.

 

Po herní stránce jsme se sice nevyvarovali chyb v obraně, spočívající v ponechání volných hráčů před naší brankou, ale ne již v takovém množství jako na minulém turnaji před 14 dny. Také jsme zvýšili důraz v osobních soubojích před naší brankou. Dobrou zprávou je, že se kromě již tradičně nejlepšího našeho střelce Adama Ščudly, dařilo i dalším našim hráčům. Góly dali také David Fňukal, Jakub Šíbl a Jakub Brázdil.  

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek