Jdi na obsah Jdi na menu
 

SIGMA Olomouc - turnaj ročníku 2001

5. 12. 2009

Na turnaji startovala tato družstva : SK Sigma Olomouc A,  AS Trenčín, SK SIGMA Olomouc B,   JUVENTUS Bruntál, SK Uničov, Slavoj Bruntál a  MŠK Žilina.

V sobotu 5.12.2009 se zúčastnilo družstvo Juventusu turnaje ročníku 2001 pořádaného Sigmou Olomouc ve složení: Anna Pušková, Adam Rybár, Patrik Žmolík, Jan Fiala, Stanislav Harabiš,  Štěpán Vintrlík, Matěj Goněc a Tereza Pušková.

 

Z turnaje se na poslední chvíli odhlásilo družstvo FK Mohelnice, což mělo za následek aktualizaci časového harmonogramu, bohužel v náš neprospěch. I vinou pozdního odjezdu z Bruntálu jsme na místo dorazili těsně před naším prvním utkáním, ve kterém jsme přímo z aut nastoupili proti domácí Sigmě "A". Než se hráči na hřišti rozkoukali, inkasovali zbytečný gól, který nakonec rozhodl celé utkání. Ale nemuselo tomu být tak, kdybychom využili alespoň některé z vyložených gólových šancí. Sigma si do konce utkání vytvořila jen jednu jedinou šanci a je tedy možné konstatovat, že v prvním utkání v turnaji z obou družstev zvítězil ten šťastnější.

 

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti SK Uničov. Ani v tomto utkání, byť jsme ho nakonec prohráli 1:3, nás soupeř výrazněji nepřehrál. Góly v naší síti opět pramenily z nesoustředěnosti jednotlivých hráčů a opět nás zklamala koncovka. Jediný gól Juventusu v tomto utkání vsítil Jan Fiala.

 

Ve třetím utkání nás čekala Sigma "B". Utkání bylo vyrovnané, na naší straně opět několik neproměněných šancí. Přesto se nám podařilo jít brzy do vedení, když gól vsítil Patrik Žmolík. Bohužel, ani v tomto utkání jsme se vítězství nedočkali, když vyrovnání soupeře přišlo po velice diskutabilní penaltě, nařízené za malou domů, která na tomto turnaji nebyla povolena.

 

Nejhorší výkon jsme podali proti AS Trenčín. Z naší strany velice chaotická hra a můžeme hovořit o štěstí, že utkání nakonec skončilo 0:2.

 

Celkový dojem z našeho vystoupení v Olomouci pak spravila dvě poslední utkání. V tom prvním jsme nastoupili proti Slavoji a již v prvních minutách se nám podařilo vsítit Terezou Puškovou vedoucí gól. Vývoj zápasu byl zcela v naší režii, soupeře jsme prakticky nepustili na naši polovinu a po gólech Adama Rybára (2), Patrika Žmolíka a Stanislava Harabiše jsme zvítězili 5:0.

 

V posledním utkání v soutěži jsme nastoupili proti celkovému vítězi turnaje, kterým se stalo družstvo MŠK Žilina. Ani v tomto utkání jsme nebyli výrazně horší, soupeři jsme dobře vzdorovali, ale přece jen se projevila jeho větší kvalita, takže jsme nakonec podlehli 2:5, když góly za Juventus vstřelil Jan Fiala a Patrik Žmolík.

 

Celkově ale naše vystoupení budilo rozpaky. Opět se projevovaly staré nešvary, kdy se několik našich hráčů soustředilo v jednom malém prostoru, čehož soupeř mnohdy využil ke vstřelení laciných gólů, kdy hru přenesl do volného prostoru na neobsazené hráče. Nám naopak kombinace kromě dvou posledních utkání vázla, řešení akcí před brankou soupeře bylo velice zbrklé, mnohdy se hráči snažili akci řešit individuálně, i když se jim nabízel lépe postavený spoluhráč. Je tedy před námi ještě mnoho práce.

 

Tabulka turnaje:

1. Žilina                     20:5    16 b.

2. Uničov                  21:4    15 b.

3. Trenčín                 17:2    13 b.

4. Sigma A                9:8      9 b.

5. Juventus                9:12    4 b.

6. Sigma B                5:11    4 b.

7. Slavoj                    4:41    0 b.