Jdi na obsah Jdi na menu
 

Šumperk - turnaj starších přípravek

13. 12. 2009

Na turnaji startovalo 11 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.  

Skupina A :  FK SAN - JV Šumperk 1,  Jiskra Rýmařov,  1. SK Prostějov, Slavoj BR-Staré město, Fotbal Frýdek - Místek, ŠK SFM Senec, 

Skupina B :  FK SAN - JV Šumperk 2,  SK Uničov, JUVENTUS Bruntál, TJ TATRAN Litovel, SK SIGMA Olomouc.

V každé skupině se hrálo systémem každý s každým, takže jsme v základní skupině odehráli 4 zápasy.

Na turnaji nás reprezentovali tito hráči : Jakub Šíbl, Adam Rybár, Matěj Goněc, Jaroslav Šidlák, Adam Ščudla, David Fňukal,  Patrik Žmolík, Jakub Brázdil a Michal Hanel

Obrazek

 

K prvnímu utkání v turnaji jsme nastoupili proti družstvu Tatranu Litovel. Na našich hráčích byla vidět velká rozehranost i chuť do hry, takže jsme zvítězili jednoznačně v poměru 5:1.  Ve druhém utkání jsme změřili síly s pozdějším vítězem turnaje, s týmem domácího Šumperku, v turnaji označeném jako FK Šumperk 2. Soupeř měl značnou věkovou převahu a obraz hry tomu odpovídal. Přesto jsme z výkonu našich hráčů nebyli zklamaní. Stejná situace nastala i ve třetím utkání, které jsme hráli proti Uničovu. Zde si naši hráči již na starší soupeře více věřili a utkání bylo více vyrovnané, přesto jsme prohráli 2:5. 
K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupili proti Sigmě Olomouc. Hráči byli velmi koncentrovaní. Trenér družstva pan Martin Goněc hráče správně motivoval a pro klíčové utkání ve skupině zvolil výbornou taktiku. Díky disciplíně hráčů, jejich obětavosti a hlavně díky nesporným herním kvalitám jsme v utkání se slavným soupeřem zvítězili v poměru  2:1.

Dvě výhry a dvě prohry nás zařadili na třetí místo ve skupině a dle rozlosování nás tedy čekal zápas o 5. až 6. místo. 

Turnaj byl organizačně dobře zajištěn. Přesto měl jednu velmi negativní stránku, a to velké časové mezery mezi zápasy každého družstva. Po našem posledním zápase ve skupině nás čekala velmi dlouhá přestávka, než začalo naše utkání o celkové umístění. Tato značná časová prodleva se na našich mladých hráčích projevila. V zápase o 5. místo jsme síly změřili s družstev FK Šumperk 1. Utkání bylo velmi vyrovnané. Hráli jsme opět kvalitní fotbal, ale na hráčích našeho celku byl vidět vliv vzrůstající únavy. V utkání jsme prohráli 3:4, ale vyrovnání bylo velmi blízko.

Na turnaji jsme tedy obsadili celkové 6. místo z 11 startujících týmů. Toto umístění lze hodnotit jako výrazný úspěch. Turnaj byl určen pro hráče ročníku 2000. Všichni naši hráči byli mladší, protože na soupisce jsme měli 8 hráčů ročníku 2001 a jednoho hráče ročníku 2002. Navíc naše sestava byla téměř totožná s týmem, který den předtím vybojoval stříbrné medaile na turnaji ve Šternberku. 
Krátce shrnuto : byli jsme nejmladší, hráči hráli druhý turnaj ve dvou dnech a přesto předvedli skvělé výkony. 
Na turnaji hrály i další dva týmy z našeho okresu. Z porovnání jejich výsledků vyšel klub JUVENTUS Bruntál ze všech nejlépe. K přímé zápasové konfrontaci však žel nedošlo. Snad příště. Již nyní se těšíme.

Turnaj byl z naší strany pojat jako test schopností hrát náročná utkání proti starším soupeřům. Z tohoto pohledu to byla velmi cenná zkušenost, ve které jsme obstáli. Přínos k růstu fotbalových dovedností hráčů je nesporný, takže i nadále se budeme účastnit turnajů pro starší věkové kategorie. 

Střelci branek našeho družstva : Jakub Šíbl, Adam Ščudla a Patrik Žmolík.

Celková tabulka turnaje :

 Pořadí

 Družstvo

 1

 FK SAN-JV Šumperk 2

 2

 1.SK Prostějov

 3

 Fotbal Frýdek - Místek

 4

 SK Uničov

5

 FK SAN-JV Šumperk 1

 6

 JUVENTUS Bruntál

 7

 SK Sigma Olomouc

8

 Slavoj BR-Staré Město

9

ŠK SFM Senec

10

TJ JISKRA Rýmařov

11

TJ TATRAN Litovel

 

Obrazek

Obrazek