Jdi na obsah Jdi na menu
 

JUVENTUS A vers. Krnov A

Zpráva z utkání

 

Družstvo:                                Juventus Bruntál "A"

Datum:                                   19.9.2010

Čas:                                        16:00 hod

Hřiště:                                     Široká Niva

 

Soupeř:                                  TJ Krnov "A"

 

Výsledek utkání:                    vítězství Juventus "A" 1 : 0 (0 : 0)

 

Střelci branek:                                   Žmolík             1 : 0

                                              

 

Rozhodčí:                               p. Balhar

 

Utkání proběhlo bez závad, bez zranění hráčů. Žádná ze stran neměla k průběhu utkání námitek.

 

Zhodnocení výkonu

 

Nudí Vás fotbal, který předvádějí prvoligoví fotbalisté v televizních přenosech?

Máme pro Vás radu – začněte chodit na zápasy přípravky Juventusu Bruntál! Protože o tom, co bylo dnes k vidění v Široké Nivě, se dá hovořit jedině v superlativech.

Viděli jsme vynikající hru od všech aktérů, napínavou od prvních až do závěrečných sekund, skvělé individuální výkony i pohledné akce. Všichni naši hráči předváděli to nejlepší, co v nich je a vzhledem k tomu, že do hry vložili více srdíčka, než jejich soupeři, odměnou za to jim bylo spravedlivé vítězství.

Soupeř z Krnova ukázal, že ne náhodou vede tabulku okresního přeboru starších přípravek, výsledky, které doposud dosáhl, budily respekt. Z toho důvodu také trenér zvolil defenzivnější rozestavění a nabádal hráče k zodpovědnému výkonu. Přesto jsme první vážnější šanci měli hned po rozehrání, kdy Patrik Žmolík s Janem Fialou obrali o míč hráče Krnova. Prvně jmenovaný potáhl míč po pravé straně, ale jeho střílený centr brankař vyrazil na roh. Vzápětí kontrovali krnovští, ale svoji akci dotáhli jen ke střele z dálky. Prvních pět minut se pak střídaly slibné akce na obou stranách, ale obránci obou družstev obětavou hrou kazili radost útočníkům. Do kabin se odcházelo za bezgólového stavu, když blíže vstřelení branky byli naši reprezentanti, avšak žádná ze tří velkých šancí po rychlých protiútocích nebyla zakončena dostatečně kvalitně, v jednom případě pak hráči Krnova odvrátili míč se štěstím.

I v druhém poločase první velkou šanci měl Juventus, ale brankař soupeře skvěle vychytal Patrika Žmolíka v jeho úniku. O chvíli později přišla akce, která rozhodla o osudu dnešního klání. Patrik Žmolík uvolnil Jana Fialu, který nezadržitelně postupoval, až jeho šanci zlikvidoval brankař soupeře. Bylo to však jen díky faulu, za který byla nařízena penalta. K exekuci se postavil Patrik Žmolík. Nevystřelil zrovna nejlépe – doprostřed zhruba do úrovně brankařovy hlavy – ale dostatečně tvrdě na to, aby brankař jeho střelu pouze vyrazil před sebe. V dorážce se Patrik nemýlil a vymetl pavučinu v pravém horním rohu soupeřovy branky. Poté nás Krnov sevřel do kleští a zhruba deset minut jsme jen s obtížemi odvraceli jeho akce. Při jedné střele nás pak zachránila spojnice horní a levé tyče a následný závar obránci s úspěchem vyřešili. Dalšími pěknými protiútoky (bohužel bez gólového efektu) jsme pak Krnovu ukázali, že bude muset myslet i na obranu a jeho tlak tím otupili. Soupeř si sice stále udržoval – ostatně jako po celý zápas – mírnou převahu v poli, ale byli jsme to my, kdo mělo v závěru další šance ke skórování.

Taktika založená na obětavé a zodpovědné hře v obraně, ze které rezultovaly nebezpečné protiútoky, tedy slavila úspěch. Krnovu naši obránci povolili za celý zápas pouze nebezpečné střely z dálky, které však s bravurou zneškodnil Jarda Šidlák.

Pokud utkání sledoval nezaujatý divák, nutně musel odcházet spokojen. Hráči Juventusu spolu s fanoušky pak měli ke spokojenosti ještě o důvod navíc, protože v nádherném zápase dokázali porazit nebezpečného a velmi kvalitního soupeře.

 

Sestava JUVENTUS Bruntál "A": Šidlák Jaroslav, Fiala Jan, Kubičík Matěj, Vintrlík Štěpán, Goněc Matěj, Malíšek Rostislav, Balintová Nikol, Žmolík Patrik, Kubičík Jakub, Rybár Adam, Klímová Marie, Hanel Michal

 

Zápis provedl:             Milan Vintrlík