Družstvo:                             Juventus Bruntál "A"
Datum:                                 12.9.2010

Čas:                                      10:00 hod

Hřiště:                                 Světlá Hora

Soupeř:                                TJ Světlá Hora

Výsledek utkání:                vítězství Juventus "A" 0 : 11 (0 : 4)

Střelci branek:                    Žmolík 5, Fiala 2, Kubičík Jakub 2, Klímová, Vintrlík

Rozhodčí:                            domácí

Utkání proběhlo bez závad, bez zranění hráčů. Žádná ze stran neměla k průběhu utkání námitek.

Zhodnocení výkonu

K utkání jsme poprvé v této sezóně nastupovali za ideálního fotbalového počasí proti bohužel oslabenému soupeři, a proto to tentokrát měli naši hráči mnohem snadnější než v jiných kláních, byť soupeř sympaticky bojoval až do posledního hvizdu.

Výkon Juventus "A" v tomto zápase byl standardní, přičemž ve druhé půli jsme byli svědky asi lepší tváře našeho družstva, což se nakonec projevilo i na výši skóre. Především právě ve druhém poločasu se hráči pokoušeli o kombinaci a lépe plnili úkoly, které jim před zápasem trenér udělil.

Jak padly jednotlivé branky:

První gól byl ukázkou skvělé kopací techniky Patrika Žmolíka, který z pravé strany z velmi těžkého úhlu prudkým obloukem na dlouhou tyč nedal šanci brankáři domácích, jenž jinak v zápase zneškodnil spoustu našich příležitostí. Stejný hráč si po chvíli gólovou radost zopakoval. Velmi dobře si zpracoval míč po našem výkopu, prošel obranou a opět pěkným obloučkem se trefil do levého horního růžku. Čistý hattrick mu pokazil Jan Fiala, který přízemní střelou na bližší tyč využil ukázkově zahraný aut (mezi dvěma bránícími hráči pěkně do běhu). Do šaten se odcházelo za stavu 0 : 4 z pohledu domácích, když třetímu gólu Patrika Žmolíka předcházela nejhezčí akce prvního poločasu, na níž se přesnými přihrávkami podepsali ještě Jakub Kubičík a Jan Fiala.

Druhý poločas jsme odstartovali rychlým gólem Patrika Žmolíka, který ve středu hřiště převzal míč, potáhl si jej mírně doprava a potom tvrdou přízemní střelou ke vzdálenější tyči ukázal svým spoluhráčům, jak řešit podobnou herní situaci. Při dalších třech našich brankách se tento hráč změnil v nahrávače – nejdříve přesnou přihrávku téměř z brankové čáry zhruba v místě, kde se kope rohový kop směřoval na dobíhající Marušku Klímovou, pro kterou nebylo složité doklepnout míč do branky. Vzápětí rozehrál nakrátko na Jana Fialu, ten z pravého rohu pomyslného pokutového území vyslal prudký střílený centr křížem k levé tyči, kde již na dorážku byli připraveni Matěj Goněc a Jakub Kubičík. Z gólu se radoval druhý jmenovaný. Osmý gól v soupeřově síti pak Patrik zařídil pro Jana Fialu prostrčením míče mezi dvěma zadáky. Jan Fiala si v tomto momentu snad připomněl, k čemu je nabádán trenérem a z pravé strany pěkně otřel přízemní střelu o levou tyč. Následovala série rohů, při kterých se v roli zakončujícího hráče skvěle uvedl Matěj Kubičík, jenž předvedl tři ukázkové náběhy a střely hlavou, nicméně gól z podobné situace se podařilo vstřelit až Štěpánu Vintrlíkovi, od jehož hlavy se míč odrazil po pěkném obloučku Jana Fialy z pravé strany. Nejhezčí akci dne si hráči schovali na jubilejní desátý gól. Adam Rybár nádherným a přesným pasem přesně středem hřiště směřoval míč na Jana Fialu, ten vtipným a velice přesným přiťuknutím z první obehrál prakticky celou obranu i s brankářem, našel dobíhajícího Patrika Žmolíka, jemuž stačilo již jen nastavit placírku, jíž pohodlně skóroval do prázdné branky. Závěrečný účet utkání uzavřel po rohu pěknou hlavičkou nabíhající Jakub Kubičík.

Na závěr je také nutno poděkovat Rostislavu Malíškovi za pěkné sportovní gesto, kterým přispěl k vyšší úrovni tohoto zápasu.

Sestava JUVENTUS "A": Šidlák Jaroslav, Fiala Jan, Kubičík Matěj, Vintrlík Štěpán, Goněc Matěj, Malíšek Rostislav, Balintová Nikol, Žmolík Patrik, Rybár Adam, Kubičík Jakub, Klímová Marie

Zápis provedl:                    Milan Vintrlík