Družstvo:                                Juventus Bruntál "A"

Datum:                                   3.10.2010

Čas:                                        16:00 hod

Hřiště:                                     Široká Niva

Soupeř:                                  TJ KOVO Břidličná

Výsledek utkání:                    vítězství Juventus "A" 8 : 1 (4 : 0)

Střelci branek:                        Žmolík 5, Fiala, Goněc, Klímová

za hosty Kašpárek

Rozhodčí:                               p. Rapán

Utkání proběhlo bez závad, bez zranění hráčů. Žádná ze stran neměla k průběhu utkání námitek.

Zhodnocení výkonu

K zápasu nastupovali oba týmy oslabené o nemocné hráče, někteří hráči pak hráli, i když zdravím přímo nepřekypovali. Na samotné hře to však příliš vidět nebylo. Hrálo se v rychlém tempu, s dobrým nasazením, výkon byl o poznání lepší tomu, který hráči předvedli minulý týden na Olympii..

Utkání jsme zahájili nad očekávání produktivně. Již v úvodních minutách jsme vstřelili rychle čtyři góly a tím vlastně rozhodli o svém vítězství, což umožnilo trenérovi opět zkoušet hráče na pro ně neobvyklých pozicích. Ti se tentokrát s novými rolemi lépe sžívali, a i když ne všechno bylo úplně podle představ trenéra, přece jen lépe plnili jeho pokyny, bylo vidět více kombinací, některé akce, byť nebyly ideálně zakončeny, snesly velmi přísné měřítko.

Brankový účet zápasu načal Patrik Žmolík, který po samostatné akci velmi pěkně vystřelil, avšak mírné pokárání by při této akci zasloužil, neboť zcela ignoroval tři volné hráče před brankou Břidličné. Vzápětí už tak sobecký nebyl, když hlavičkou prodloužil míč na Jana Fialu, který postupoval sám na brankaře a vzhledem k tomu, že zvolil pro něj netypické zakončení – placírkou po zemi kolem brankáře na dlouhou tyč – akce skončila v soupeřově síti. Vzápětí si oba hráči role vyměnili. Když už se zdálo, že příhra Jana Fialy je nepřesná a skončí v autu, Patrik Žmolík míč ještě ve hře zachytil a prakticky z čáry skóroval. Stejný hráč pak upravil na poločasových 4 : 0, když zachytil výkop soupeře, poté slalomem prošel přes tři hráče a míč poslal přesnou přízemní střelou k tyči. Po této úvodní smršti se hra přece jen trochu vyrovnala, i soupeř se osmělil a začal více zaměstnávat naši obranu. Avšak na stavu se do přestávky již nic nezměnilo.

Podobný obraz hry se přenesl i do úvodu druhého poločasu, než se Matěj Goněc rozhodl pro dalekonosnou skákavou střelu, kterou zvýšil naše vedení na 5 : 0. Vzápětí proklouzl Patrik Žmolík obranou a jeho únik zastavil až penaltový faul hostujícího obránce. Exekutorem úspěšně provedeného trestného kopu byl sám postižený, který o chvíli později ještě přidal svůj pátý gól, poté co si zpracoval výkop našeho brankaře a po sólu téměř z půlky hřiště zakončil podél vybíhajícího brankáře. Poslední branka našeho družstva padla po velmi pěkné přihrávce Jana Fialy před branku, kde stačilo Marušce Klímové jen nastavit placírku.

Poslední slovo však měli hosté, když hráč Kašpárek využil nedorozumění a nedůslednosti naší obrany a prokázal důraz v zakončení. Připomněl tak našim hráčům, že je nutné si udržet koncentraci až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Sestava JUVENTUS Bruntál "A": Šidlák Jaroslav, Fiala Jan, Kubičík Matěj, Goněc Matěj, Malíšek Rostislav, Balintová Nikol, Žmolík Patrik, Kubičík Jakub, Rybár Adam, Klímová Marie

Zápis provedl:             Milan Vintrlík