Jdi na obsah Jdi na menu
 

JUVENTUS Bruntál A vers. AVÍZO Město Albrechtice

Zpráva z utkání

 

Družstvo:                               Juventus Bruntál "A"

Datum:                                   5.9.2010

Čas:                                        16:00 hod

Hřiště:                                     Široká Niva

Soupeř:                                  FK Avízo Město Albrechtice

 

Výsledek utkání:                    vítězství Juventus "A" 6 : 3 (2 : 2)

 

Střelci branek:                        Hanslík            0 : 1

                                               Fiala                1 : 1

                                               Tuhý               1 : 2

                                               Fiala                2 : 2

                                               Žmolík             3 : 2

                                               Fiala                4 : 2

                                               Žmolík             5 : 2

                                               Fiala                6 : 2

                                               Dudík              6 : 3

 

Rozhodčí:                             p. Lukeš

 

Utkání proběhlo bez závad, bez zranění hráčů. Žádná ze stran neměla k průběhu utkání námitek.

 

Zhodnocení výkonu

 

Ve druhém soutěžním utkání v novém ročníku jsme přivítali FK Avízo Město Albrechtice. Přestože tento soupeř měl ve svých řadách čtyři hráče ročníku 2002, představil se ve vynikajícím světle a v některých chvílích zle našim hráčům zatápěl. Jestliže jsme v Horním Benešově hráče mohli přes prohru pochválit za předvedenou hru, pak v dnešním utkání jsme mohli být spokojeni více s výsledkem, než s jejich herním projevem. Nesoustředěnost, nepřesnost přihrávek, prazvláštní řešení některých situací, nedůsledné obsazování protihráčů, hrubky v obraně i útoku. To vše bylo dnes na hřišti v Široké Nivě k vidění. Na druhou stranu – abychom jen nekritizovali – byly k vidění i pěkné akce jak kombinační, tak individuální a především snaha o útočnou hru a to z obou stran, takže diváci mohli být napínavým průběhem zápasu spokojeni (pokud se však o ně nepokoušel infarkt).

Konečný výsledek však neodráží dění na hřišti. Popravdě by utkání lépe slušela spíše remíza. Ale z mnoha šancí, které byly viděny na obou stranách, hosté využili pouze tři, zatímco produktivita našich hráčů byla o něco lepší.

Přesto první gól – po hrubé chybě obrany – vstřelil zřejmě nejlepší hráč soupeře v dnešním utkání Hanslík. Po chvíli jsme sice srovnali, když Jan Fiala zakončil svůj asi čtvrtý únik po levé straně přízemní střelou ke vzdálenější tyči, ale stejný hráč za pár okamžiků vyrobil jeden ze svých dnešních kiksů, kdy ze soupeřovy poloviny zahrával zpět do středu hříště a neomylně na kopačky soupeřova hráče Tuhého, který po krátkém sprintu, jímž překonal nezkonsolidovanou obranu, nedal našemu brankáři žádnou šanci. Do kabin hráči odcházeli za stavu 2 : 2, když naše vyrovnání zařídil Jan Fiala, který zužitkoval míč, jenž pro něj příkladně vybojoval Jakub Kubičík.

Druhou půli jsme zahájili nad očekávání, v krátkém sledu jsme vstřelili čtyři branky a tím vlastně rozhodli o osudu utkání.

Nejdříve Patrik Žmolík ukázkově uklidil do sítě odražený míč po samostatné akci Jana Fialy. Stejný hráč poté vybojoval na soupeřově obraně šanci skórovat pro Jana  Fialu. Vzápětí se prezentovala kvalitou Nikol Balintová, která po levé straně potáhla akci a přesným pasem vybídla Patrika Žmolíka, aby vstřelil náš pátý gól. A náš gólový účet v tomto zápasu uzavřel po samostatné akci Jan Fiala, který však do konce utkání opět nepochopitelnou přihrávkou vybídl soupeře k úniku, po němž hráč Dudík upravil na konečných 6 : 3.

Věřme, že se naši hráči do dalších klání z dnešních chyb poučí, protože ne každý soupeř bude v šancích, které mu nabídneme, tak shovívavý.

Sestava JUVENTUS "A": Šidlák Jaroslav, Fiala Jan, Kubičík Matěj, Vintrlík Štěpán, Goněc Matěj, Malíšek Rostislav, Balintová Nikol, Žmolík Patrik, Kubičík Jakub, Rybár Adam, Klímová Marie

 

Zápis provedl:             Milan Vintrlík