Soupeř: FK Krnov C

Výsledek utkání: vítězství Juventusu Bruntál C   3:2

Za Juventus Bruntál C nastoupili: Hynek Lezna, Vojtěch Makový, Vojtěch Brňák, Jan Staščák, Jan Chytil, Michal Hanel, Michal Ďurika, Ondřej Pohlídal, Ondřej Svoboda, Filip Žatka

Utkání se hrálo za chladnějšího počasí v Široké Nivě.

Čekalo se vyrovnané utkání, což se také potvrdilo hned od začátku. Hra byla rychlá, přenášela se z jedné strany na druhou a opravdu se bylo na co dívat.

Naše první šance přišly hned v úvodu utkání, první střelu Juventusu vyrazil brankář, poté obránce. Další naši střelu opět vyrazil brankář, odražený míč se dostal k našemu hráči, ten vystřelil, ale bohužel hodně nad brankovou konstrukci. První větší šance Krnova mohla přijít z rohového kopu, ten se ale nepodařil. Při jednom z dalších přechodů na polovinu soupeře vystřelil Michal Ďurika z větší dálky, jeho střelu brankář sice zachytil, ale míč neudržel a ten spadl do branky. Tým Juventusu se ujal vedení. Další krásná akce přišla zanedlouho. Honza Staščák opětoval přihrávku Míšovi Hanelovi, ten poslal krásnou střelu na bránu, která letěla těsně vedle. Krnov se ale stále snažil vyrovnat, což se mu také podařilo po jednom z protiútoků, když se hráči Krnova podařilo obejít naše obránce a poté také přesně zakončit. Do konce prvního poločasu se nám podařilo vstřelit ještě jednu branku, Honza Staščák prokličkoval mezi několika hráči Krnova a z velkého úhlu přesně zakončil. Do hvizdu rozhodčího bylo ještě několik šancí na obou stranách, ale žádná neskončila v brance. Poločas tedy skončil 2:1 pro Juventus.

Druhý poločas začal aktivněji Krnov. První střelu Krnova Hynek vyrazil, před brankou byl chumel hráčů a další střela Krnova šla mimo branku, ale míč byl stále ve hře, Hynek šel proti balónu, který nakonec letěl mimo branku. Dál se hra opět přenášela z jedné strany na druhou, šance byly na obou stranách. V tu chvíli se Krnovu podařilo vyrovnat a to tak, že naši tři hráči se snažili jednomu hráči z Krnova vzít balón a nechali před brankou dva volné hráče, pro které již bylo jednoduché skórovat. Stav byl tedy nerozhodný. Za silné podpory rodičů se našim hráčům podařilo skóre otočit. Po výkopu našeho brankáře míč převzal Honza Staščák, který poslal prudkou střelu na branku, míč lízl tyč a skončil v brance. Krnov se s takovým výsledkem nechtěl spokojit a snažil se opět vyrovnat. Hra byla strhující a ke konci i infarktová. Po rohu Krnova se míč ocitl na brankové čáře, tam ho zablokoval Michal Ďurika, snažil se o odkop, ale před brankou byl takový chumel, že se mu to nepodařilo a míč byl stále v nebezpečné blízkosti naší branky. Nakonec míč zlikvidoval Hynek svým skvělým zákrokem, kterých bylo v průběhu zápasu více,  na brankové čáře. V posledních minutách jsme se snažili již jen míč odkopávat od branky a udržet si výsledek 3:2, což se nám také podařilo.

Toto vítězství je pro nás velmi cenné, protože jsme se utkali s kvalitním soupeřem.

- Foto z utkání zde -

Je potřeba pochválit všechny hráče za bojovný přístup, skvělou hru a obzvlášť brankáře, který se předvedl vynikajícími zákroky. A také rodiče, kteří vytvořili skvělou atmosféru.