Jdi na obsah Jdi na menu
 

Klubové derby - oslava fotbalu

28. 4. 2010

Zpráva z utkání

 

Družstvo:                              Juventus Bruntál "B"

Datum:                                  28.4.2010

Čas:                                       16:30 hod

Hřiště:                                    Bruntál – umělá tráva

 

Soupeř:                                Juventus Bruntál "A"

 

Výsledek utkání:                 vítězství Juventus "A" 3 : 5 (0 : 3)

 

Střelci branek:                     0 : 1 Ščudla

                                                0 : 2 Ščudla

                                               0 : 3 Ščudla

                                               1 : 3 Fiala

                                               1 : 4 Brázdil

                                               1 : 5 Žmolík

                                               2 : 5 Fiala

                                               3 : 5 Fiala

 

Rozhodčí:                             p. Lukeš

 

Utkání proběhlo bez závad, bez zranění hráčů. Žádná ze stran neměla k průběhu utkání námitek.

 

Zhodnocení výkonu

 

Utkání přineslo vcelku vyrovnaný souboj, v němž mírně navrch měli hráči Juventus "A", takže konečný výsledek zhruba odráží obraz hry.

Družstvo "B" začalo zápas bez bázně a hany a dokázalo se několika pěknými akcemi dostat až před branku soupeře, kde však opět chyběla kvalitní finální přihrávka. A tak z první vážnější akce nás soupeř ztrestal. Adam Ščudla se individuálně prosadil po levé straně a vstřelil úvodní gól utkání. Od tohoto okamžiku chlapci z družstva "A" začali přehrávat svoje kamarády z týmu "B" a zatlačili je na jejich polovině. Z tohoto tlaku pak vyplývaly chyby v obraně "béčka", po kterých do přestávky padly z kopaček střelce úvodního gólu další dvě branky.

Úvod druhého poločasu přinesl snad nejhezčí akci celého utkání, kdy Matěj Goněc po přihrávce Jakuba Šíbla potáhl míč po pravé straně a stříleným centrem vybídl ke skórování Honzu Fialu. Ještě chvíli ""B" tým produkoval slušné akce a vypadalo to, že "áčko" potrápí, avšak poté se organizace jeho hry opět rozpadla, více se kličkovalo, méně se přihrávalo. Výsledkem byly zbytečné ztráty, které hostům umožnily znovu zatlačit domácí na jejich půlce a navýšit brankový rozdíl zásluhou Jakuba Brázdila a Patrika Žmolíka až na 1 : 5. Po vstřelené páté brance se však "áčko" jakoby inspirovalo hrou "béčka", hráči se pohybovali v jednom chumlu, zapomínali na zadní vrátka, čehož "B" tým dokázal využít a ze dvou rychlých protiútoků upravil skóre na konečných 3 : 5.

Utkání přineslo vcelku slušný fotbal z obou stran, větší individuální i týmovou kvalitu předvedli hráči Juventus "A", ale pokud tým "B" dodržoval pokyny trenéra, rozhodně nebyl v tomto duelu tím horším. O lepší výsledek se tým "B" připravil vlastní větší nedisciplinovaností, především pak některých jedinců. Pokud se v dalších utkáních tohoto nešvaru vyvaruje, rozhodně může přemýšlet o posunu tabulkou směrem vzhůru.

 

Zápis provedl:                      Milan Vintrlík