Jdi na obsah Jdi na menu
 

Měststké derby JUVENTUS x Slavoj

ZPRÁVA   Z UTKÁNÍ :

Družstvo : JUVENTUS BRUNTÁL  C

Datum     : 9.10.2010

Čas           : 14.00 hod.

Hřiště      : Široká Niva

Soupeř    : Slavoj Bruntál – Staré Město

 

Výsledek utkání : Remíza :  1  :  1

 

Za tým Juventus C nastoupili: Hynek Lezna, Vojta Makový, Michal Hanel, Michal Ďurika, Ondra Pohlídal, Ondra Svoboda, Honza Staščák, Honza Chytil, Filip Žatka.

     Hrálo se za pěkného podzimního počasí  na hřišti v Široké Nivě. Začátek utkání byl zcela v naší režii, začalo se na polovině soupeře a ten se prvních 5 minut nedostal prakticky přes půlku. Ale naši kluci, jako kdyby ani gól dát nechtěli. Když už se jim podařilo prostřelit přehuštěnou obranu soupeře, tak šla střela mimo bránu, anebo přímo do rukou brankáře.

Poté se začal soupeř dostávat na naši polovinu, kde byl po chvíli jeden z jeho hráčů faulován     a kopalo se proti naší brance, ale rovněž mimo. Naše obrana rozehrála skvěle míč směrem dopředu. Míč se dostal k Honzovi Staščákovi, který vystřelil a jeho ránu brankář vychytal. Naši se zase usadili na polovině soupeře, kdy útočníci předvedli několik střel, ale všechny znovu mimo bránu. Při jedné z našich rozehrávek tuto soupeř zachytil, a dostal se až               k zakončení, ale jeho střelu likvidoval Hynek Lezna. Po rozehrání se dostal míč k Honzovi Staščákovi, ten přihrál Filipu Žatkovi a Filip zakončil akci gólem. 1:0. Po chvíli Filip znovu kopal proti soupeřově bráně, brankáře prostřelil, ale míč z čáry odkopl soupeřův obránce.

Odkop se dostal až na naši polovinu, kde byl jeden z hráčů soupeře faulován, kopal se přímý kop a jeden z útočících hráčů dal gól do naší brány hlavou. 1:1. To už byl konec prvního poločasu.

 

     Druhý poločas se odehrával podobně jako první, kopali jsme několik rohů, naši hráči převážně hráli na polovině soupeře, ale vpředu předvedli bohužel mnoho nepřesných přihrávek, nebo střel mimo bránu a když už směřovala střela do brány, soupeřův brankář ji likvidoval. Bylo vidět i několik faulů na obou stranách, ale ani jednoho kopu proti bráně hráči nevyužili. Naopak pochvalu si zaslouží naši obránci, kteří posílali míče na polovinu soupeře našim útočníkům pěkně po stranách a to jmenovitě Ondra Pohlídal, Vojta Makový a pěkný výkon předvedl i Michal Hanel.

Utkání se celkově vydařilo, skončilo tedy remízou 1:1, i když více ze hry měli naši hráči. Chuť si spravili nakonec tradičními penaltami.

 - Foto z městského derby zde - 

     Jen v „zákulisí“ rodičů a trenérů soupeře to připomínalo spíše „připomínkové řízení v parlamentu“ než povzbuzování svých dětí a to byla jistě škoda.

 Vítězslav Makový.