Družstvo:                              Juventus Bruntál "B"

Datum:                                  24.4.2010

Čas:                                       13:30 hod

Hřiště:                                    Břidličná

Soupeř:                                 TJ KOVO Břidličná

Výsledek utkání:                 vítězství Juventus "B" 0 : 10 (0 : 5)

Střelci branek:                     Fiala 5, Goněc 3, Rybár, Klímová

Rozhodčí:                             p. Krywda

Utkání proběhlo bez závad, bez zranění hráčů. Žádná ze stran neměla k průběhu utkání námitek.

Zhodnocení výkonu

K prvnímu jarnímu soutěžnímu utkání se nastupovalo za skvělého jarního počasí. Od úvodního hvizdu bylo zřejmé, které družstvo odejde z tohoto souboje jako vítěz. Zatímco za Juventus "B" nastoupil kompletně ročník 2001, v družstvu soupeře bylo mnoho mladších hráčů, kteří nemohli našim mladíkům stačit ani silou ani rychlostí. Nicméně je nutné před soupeřem smeknout. Po celé utkání příkladně bojoval a nepolevil, ani když gólů v jeho síti přibývalo.

Již po několika minutách jsme vsítili první gól. Matěj Goněc zahrával přímý kop z levé strany a výstavním obloučkem k zadní tyči (tak, jak to má být) trefil horní růžek branky. V této fázi hry jsme předváděli velmi pěknou hru. Téměř všichni hráči dodržovali svoje rozestavení (1 – 2 – 2 – 1 – 2) a pokyny trenéra, snažili se o kombinační hru, k vidění byly i pěkné individuální akce. Toto nám vydrželo zhruba do stavu 0 : 3 z pohledu domácích. Poté naše hra poněkud upadla. Přibývalo samoúčelných individuálních akcí, které většinou končily nepřesnou střelou, ačkoli se hráči s míčem nabízelo i několik spoluhráčů současně. Ale aby autor těchto řádků nebyl nespravedlivý, občas byly k vidění i velmi pěkné a vtipné kombinace. Do kabin jsme šli za stavu 0 : 5.

O přestávce trenér nabádal hráče, aby se ve druhé půli vrátili ke hře, kterou se prezentovali na začátku zápasu, ale bohužel k tomu nedošlo. Do konce zápasu jsme sice přidali dalších 5 branek a zcela jednoznačně jsme v něm zvítězili, ale s předvedenou hrou jsme zcela spokojeni být nemohli. I když i v druhém poločasu byly k vidění hezké akce, naše hra v některých momentech působila velmi rozháraně. Někteří hráči jakoby soutěžili v tom, kdo vstřelí soupeři více gólů. Nedrželi si svoje pozice, shlukovali se, brali si míče navzájem, zbytečně se vysilovali. Nicméně, jednalo se o první zápas na trávě, vzhledem k počasí jsme neměli možnost sehrát více přípravných utkání ani trénovat, na hráčích byl vidět doslova hlad po fotbale, takže je důvodný předpoklad, že se naše hra ještě urovná k plné spokojenosti trenéra i rodičů.

Zápis provedl:                      Milan Vintrlík