Jdi na obsah Jdi na menu
 

Přípravná utkání před jarní částí sezóny

10. 4. 2010

Horní Benešov,

Celý program sobotních přáteláků byl zahájen utkáním nejmenších fotbalistů. Hráči ročníků 2003 a 2004 hráli proti domácím fotbalistům TJ Horní Benešov. Hrálo se v tělocvičně a k vidění byly kvalitní výkony hráčů obou družstev. Domácí tým zvítězil v poměru 3:2. I přes porážku můžeme být s výkony hráčů spokojeni. Individuální práce byla skvělá, avšak trochu to skřípalo v týmové souhře. V této kategorii je to však přirozený jev, který se postupně při tréninkové práci zlepší.

Druhé utkání mezi starší přípravkou domácích a našim družstvem ročníku 2001 se hrálo na přírodní trávě. Utkání provázelo typické aprílové počasí. Hvíli svítilo slunce, pak drobně pršelo, v jednu chvíli dokonce padaly kroupy a pak zase bylo teplo a svítilo sluníčko. Počasí jakoby plně odráželo i výkony našeho celku. Dobrá a kvalitní práce byla střídána mnohem slabšími momenty, které postihly všechny naše hráče s vyjímkou brankáře. Jaroslav Šidlák prokázal v úvodu sezóny skvělou formu. Doufejme, že mu vydrží i nadále a že se k jeho výkonu přiblíží i ostatní hráči. Spokojenost lze vyslovit s technickou stránkou výkonu většiny hráčů. Horší to již bylo s pohybem hráčů, a to jak pohyb s míčem, tak zejména pohyb hráčů bez míče. Nabídka spoluhráčů k převzetí přihrávky byla velmi špatná. Svůj vliv jistě měla ta skutečnost, že soupeř na měkkém terénu lépe využil svých fyzických předností. Utkání však bylo velkým přínosem pro hráče i pro trenéry. Zcela určitě přispělo k nutné adaptaci z halového prostředí na venkovní větší hrací prostor.

Třetí utkání hráli hráči ročníku 2002 na umělé trávě v Kylešovicích. Soupeřem bylo družstvo domácího SFC Opava. Úvod utkání byl poznamenán tím, že mnozí naši hráči se k utkání dostavili těsně před jeho začátkem nebo někteří až po zahájení utkání. Do zápasu tak vstupovali bez rozcvičení. Proto si soupeř v úvodu vytvořil náskok, který pak již udržel po celé utkání. Po dohodě trenérů se utkání hrálo rozložené na tři části, každá část po 20 minutách. Toto opatření se ukázalo jako velmi vhodné, protože trenérům dalo větší možnost hráčům vždy vysvětlit mnoho herní situace. Velmi potěšitelné bylo, že se naši hráči v průběhu jedné hodiny hracího času zlepšovali a ke konci již předváděli výkon dle představ svého trenéra.