Jdi na obsah Jdi na menu
 

roč. 2001 - Opava, zpráva z utkání

Přátelské utkání proti hráčům Slezského Fotbalového Clubu  Opava ročníku 2001 se hrálo na hřišti U koupaliště.
Hrálo se za umělého osvětlení na rozmoklém trávníku. Oba tyto faktory nám po celé utkání působili drobné potíže. 


   K utkání nastoupilo těchto 11 hráčů
: Goněc, Fňukal, Šíbl, Hanel, Ščudla, Brázdil, Vintrlík, Klímová, Makový,  Fiala a  Šidlák, 

 

Hned v úvodu utkání po uklouznutí našeho obránce se soupeř dostal do vedení. Další průběh utkání již byl zcela vyrovnaný. Hra našech hráčů se neustále zlepšovala a posledních cca 20 minut jsme byli jasně lepším týmem. O výsledku utkání rozhodlo proměňování brankových příležitostí. Zatímco soupeř z každé druhé střely skóroval, tak my jsme na vstřelení branky potřebovali nejméně 4 vyložené šance. Mnohdy bylo až s podivem, co vše lze neproměnit.

Utkání bylo poslední letošní příležitostí zahrát si na přírodní trávě fotbal s kvalitním soupeřem. Zápas byl i z tohoto pohledu vhodnou příležitostí otestovat některé hráče na jiných postech, než kde hráli většinu sezóny. Máme výborné obránce i útočníky. Dlouhodobou slabinou je však hra záložníků. Tento fakt se potvrdil i v dnešním utkání. Ačkoliv na pozici záložníků hrálo dnes celkem 7 hráčů, tak překvapivě byla naše záloha nejlepší tehdy, když byla tvořena jen mladšími hráči ročníku 2002.  

Na tomto úseku nás čeká mnoho práce a bude to jedna z priorit tréninkového procesu. Pro budoucí kvalitní záložníky máme dostatek typologicky vhodných hráčů. Jen jsme dosud vytvořili málo příležitostí pro jejich rozvoj. Zejména otázka nalezení vhodných tvůrců hry se jeví jako nezbytná, a to i za cenu změny herního stylu a krátkodobého poklesu herních výsledků. 

Dnešní utkání bylo velmi cenné. Přestože již trénujeme v hale, tak si hráči mohli zahrát venku a hned proti soupeři zvučného jména. Ačkoliv teplota bylo jen cca 4 stupně C, tak všichni naši hráči hráli s velkým nasazením a hráli dobře. Všem hráčům právem patří poděkování. Členům realizačního týmu utkání přineslo mnoho poznatků pro další zkvalitnění tréninkového procesu i pro trvalé budování perspektivního družstva.