Jdi na obsah Jdi na menu
 

roč. 2002 - Sigma - zpráva z turnaje - 2. místo

 

Halový turnaj v Olomouci

Datum: 12.12.2010

Místo konání: sportovní hala Na Šibeníku, Olomouc

Mužstva: Juventus Bruntál, SK Sigma Olomouc „A“, SK Sigma Olomouc „B“, SK Sigma Olomouc „C“, TJ Tršice, TJ Sokol Čechovice, FK SAN-JV Šumperk, TJ Haná Prostějov

Za tým Juventusu nastoupili:     Vojta Makový, Honza Staščák, Honza Chytil, Michal Hanel, Michal Ďurika, Ondřej Svoboda, Hynek Lezna, Ondřej Pohlídal a Anička Chytilová

Trenér: Radek Hanel

 

 

Konečné umístění:

1.     SK Sigma Olomouc „A“

2.    Juventus Bruntál    

3.    SK Sigma Olomouc „B“

4.    TJ Haná Prostějov

5.    TJ Tršice

6.    TJ Sokol Čechovice

7.    SK Sigma Olomouc „C“

8.    FK SAN-JV Šumperk

     Náš první zápas jsme sehráli s týmem Šumperka. Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně a soupeře jsme s přehledem přehrávali. Skóre otevřel  Michal Hanel. Druhou naši branku přidal Honza Staščák po pěkné kolmé přihrávce Michala Hanela. Tým Šumperka se občas před naši branku dostal, ale k pořádnému zakončení jsme soupeře nepustili.  Úvod turnaje se nám vydařil a soupeře jsme přehráli v poměru 3:0.

     Druhé utkání jsme sehráli s týmem Sigmy Olomouc „B“. Hned v úvodu zápasu jsme nastřelili tyčku. Odraženého balónu se zmocnili hráči Sigmy a z protiútoku nám vstřelili první branku. Měli jsme mnoho příležitostí k vyrovnání, branku soupeře jsme obstřelovali, ale chybělo přesnější zakončení. A jak se říká – nedáš, dostaneš – soupeři nám vstřelili druhou branku. Kluci se snažili ještě výsledek zvrátit, ale to se jim nepodařilo. Bylo to naše jediná prohra na turnaji v poměru 0:2.

     V dalším utkání nás čekal soupeř z Hané Prostějov. Celý zápas byl zcela v režii Juventusu. Naši první branku se štěstím vstřelil Honza Staščák. V celém utkání jsme měli mnoho šancí, ale podařilo se nám proměnit již pouze jednu a střelcem byl opět stejný hráč.  Připsali jsme si druhou výhru na turnaji. 

     V následujícím zápase nás čekal soupeř, se kterým jsme ještě nikdy nehráli, a to TJ Tršice. Honza Staščák vstřelil branku již v 8. sekundě, ale Tršice zanedlouho vyrovnaly. To bylo ale z jejich strany vše a následoval „koncert“ Juventusu. Zápasový brankový hattrick si připsal Honza Staščák. 

     Na další utkání jsme netrpělivě všichni čekali, naším soupeřem byla Sigma Olomouc „A“, která soupeře, se kterými hrála před námi, převálcovala. Již od začátku se hrálo na „plné obrátky“. Hra se přenášela z jedné strany na druhou, hráči obou dvou týmů předváděli skvělý fotbal. Jako první vstřelil branku Honza Staščák, ale Sigma zanedlouho vyrovnala, poté i zvýšila na 2:1. Po jednom z faulu hráče Sigmy v pokutovém území, byla odpískaná penalta. Pokutového kopu se ujal Honza Staščák a s přehledem proměnil. Ještě jsme měli možnost vidět několik krásných akcí, ale ty zůstaly neproměněny. Perfektně nás v brance podržel Hynek Lezna svými zákroky. Týmy se tedy rozešly nerozhodným výsledkem 2:2. Troufám si říct, že tento zápas byl nejlepší z celého turnaje, opravdu se bylo na co dívat, i atmosféra byla skvělá. Rodiče obou týmů skandovali a silně povzbuzovali svoje hráče.

2010-12-12-sigma---stribro.jpg

     Poté náš čekal tým z Čechovic, se kterým jsme se trápili. Hra byla nepřesná. Kluci se však vzchopili a začali si přesněji přihrávat. Naši první branku vstřelil Michal Hanel, potom ale přišla akce Čechovic, naši obránci si dávali přednost, čehož soupeři využili a vyrovnali. To bylo z jejich strany vše. O naši další branku se opět postaral Michal Hanel krásnou střelou do rohu branky. Na 3:1 zvýšil Honza Chytil. Radost tohoto hráče ze vstřeleného gólu byla obrovská. A to naprosto oprávněně. Hráč tak zúročil svůj poctivý přístup k tréninku a svou trvale rostoucí fotbalovou formu. 

- Foto z turnaje SIGMY zde - 

     Poslední utkání jsme sehráli se Sigmou Olomouc „C“. Na hrací ploše byla znát převaha Juventusu. Skóre otevřel Honza Staščák, který přidal ještě dvě další branky a dalších několik mohl přidat, ale střely skončily buď na tyči, nebo letěly těsně kolem branky. Připsali jsme si poslední 3 body na turnaji a celkově jsme skončili na krásném druhém místě.

    Individuální cenu si odnesl Honza Staščák – nejlepší střelec turnaje.

    Chtěla bych poděkovat především dětem za jejich předvedené výkony a také bojovnost. Rodičům za vytvoření perfektní atmosféry a podporu a také samozřejmě trenérovi. Svou první účast na turnaji si odbyla i Anička Chytilová. Byla to velmi vydařená premiéra. Bude pro náš klub a zejména pro družstvo dívek velmi výraznou posilou.  

Naše výsledky:

Juventus Bruntál – FK SAN-JV Šumperk       3:0
Juventus Bruntál – SK Sigma Olomouc „B“    0:2

Juventus Bruntál – TJ Haná Prostějov            2:0

Juventus Bruntál – TJ Tršice                            4:1

Juventus Bruntál – SK Sigma Olomouc „A“   2:2

Juventus Bruntál – TJ Sokol Čechovice         3:1

Juventus Brutnál – SK Sigma Olomouc „C“   3:0

 Klára Maková