Jdi na obsah Jdi na menu
 

Seminář trenérů

27. 8. 2010
Seminář se konal ve spolupráci s klubem FK Slavia Opava, při příležitosti dvoudenního IV.ročníku mezinárodního turnaje starších přípravek SLAVIA OPAVA CUP. V rámci turnaje proběhlo i tzv. "Horké křeslo", které bylo zaměřeno na obhajobu "Nového systému rozvoje mládeže". Toto setkání trenérů bylo koncipováno hlavně pro trenéry přípravek a žáků, nicméně seminář byl určen i ostatním trenérům a funkcionářům, jelikož nový systém by měl v budoucnu ovlivnit i jejich práci.

 
Praktickou ukázku okomentovali a do "Horkého křesla" usedli pánové :

 PeadDr.Luděk Procházka, CSc. 

(nyní trenér mládeže v SK Fotbalová škola Třebíč, dříve Králův Dvůr, RH Cheb, SK Slavia Praha, AC Sparta Praha. Autor videopořadu „Jdi, uděláš to!“              a spoluautor videopořadu „Chci být fotbalistou“. Spoluautor knihy „Česká fotbalová škola“ Přispívá do časopisu „Fotbal a trénink“. Člen UČFT).

Mgr.Radim Zajíc

(Profesionální trenér mládeže Moravskoslezského KFS, Ostravská univerzita v Ostravě – katedra tělesné výchovy a sportu)


 
Setkání trenérů mělo dvě části - praktickou a teoretickou.

 
Praktická část - pátek 27.8.2010 od 12 hodin na hřišti FK Slavia Opava - formou moderovaného utkání starší a mladší přípravky (4x4 a 5x5)
 
Teoretická část "Horké křeslo" - pátek 27.8.2010 od 18:30 v Aule Slezské univerzity v Opavě
 
Semináře se zúčastnili trenéři z ČR, Slovenska (Slovan Bratislava, Trnava) a z Polska. Z  okresu Bruntál byl na semináři pouze zástupce našeho klubu.

Seminář byl velmi podnětný. Zajímavé byly i diskusní příspěvky, a to jak zástupců reprezentujících Sportovní střediska mládeže či Sportovní centra mládeže, tak i zástupců ostatních klubů. Kromě čerpání nejnovějších věděckých poznatků seminář posloužil i k výměně názorů, zkušeností  a k navázaní nových kontaktů. Pro praktický fotbalový život bylo důležité i vystoupení předsedy Krajského fotbalového svazu Bc Martina Bednáře. Velmi kvalitní a profesionálně vysokou úroveň měly i poznatky hlavního mládežnického trenéra KFS pana Mgr. Radima Zajíce. Pro náš klub je potěšující, že mnohé doporučované tréninkové metody jsou již nyní v našem klubu plně využívány. Taktéž připravovaná reorganizace mládežnických soutěží je pro náš klub velmi příznivá.