Fantastická hra a dvě výhry na turnaji Baníku Ostrava

21. 10. 2012

I. Moravská liga žákyň – 3. turnajové kolo

V sobotu 20. října 2012 jsme za krásného slunečného počasí vyrazili do Ludgeřovic, kde v místním fotbalovém areálu proběhlo 3. turnajové kolo I. Moravské ligy žákyň, které tentokrát pořádal fotbalový klub FC Baník Ostrava. Opět se zde odehrávaly dva oddělené turnaje systémem každý s každým v kategoriích starší a mladší žákyně za účasti klubů Juventus Bruntál, FC Baník Ostrava, FC Zbrojovka Brno a 1. FC Slovácko.

Děvčata z Juventusu Bruntál, který má zastoupení pouze v kategorii mladších žákyň, čekal v prvním zápase vedoucí tým tabulky, a sice FC Zbrojovka Brno. Bohužel proti tomuto soupeři se nám nedaří a v dosavadním průběhu soutěže se nám proti němu nepodařilo bodovat. Ani v tento zápas se nelišil od ostatních, které jsme proti žákyním Zbrojovky Brno sehrály. Soupeř nás přehrával ve všech směrech a první poločas vyhrál v poměru 3:0, když 2 góly padly po rohových kopech, když se našim hráčkám nepodařilo včas odkopnout míč od vlastní branky. Soupeř pokračoval ve skvělém výkonu a celý zápas vyhrál 5:0. Nutno podotknout, že hráčky Zbrojovky Brno neměly tuto sobotu konkurenci a vyhrály všechny své zápasy, a sice 5:0 proti Juventusu Bruntál, 11:2 proti Baníku Ostrava a 5:1 proti Slovácku.

V druhém zápase jsme nastoupili proti děvčatům z 1. FC Slovácko. Zápas přinesl krásný fotbal na obou stranách hřiště, více ze hry však měly hráčky Juventusu Bruntál. Soupeře uzamkly na jeho obranné polovině hřiště a celý první poločas jej nepustili do žádné šance. Samy si vypracovaly několik brankových příležitostí, dokázaly však proměnit jen jednu z nich a poločas vyhrály výsledkem 1:0, kdy po skvělé kombinační akci branku vstřelila Katka Furiková. Do druhé půle vstoupilo Slovácko jako vyměněné, ale našim děvčatům se podařilo velmi rychle odrazit počáteční tlak soupeře a znovu pokračovaly ve své hře. Žádná další branka však nepadla, i když si jich naše děvčata několik vypracovaly, ale většinu z nich dokázala zmařit výborná brankářka Slovácka. Zápas tedy skončil vítězstvím Juventusu Bruntál v poměru 1:0.

V třetím a zároveň posledním zápase tohoto turnaje nás čekalo družstvo FC Baník Ostrava. Tento zápas opět přinesl krásný fotbal ze strany děvčat Juventusu a zároveň byl i bohatý na góly. První branky jsme se dočkaly po 5 minutách hry, kdy po individuální akci vstřelila úvodní branku zápasu Terka Pušková. Do konce poločasu naše děvčata přidala další 2 góly a první poločas tak vyhrály 3:0. V nastaveném trendu pokračovaly a hráčky Baníku jednoznačně přehrávaly. Do konce zápasu přidaly další 3 branky. Soupeři se podařilo zaznamenat čestný úspěch, když dokázal po standardním kopu doklepnout odražený míč do naší branky. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Juventusu Bruntál 6:1. O branky se postaraly Tereza Pušková a Katka Furiková, když se oběma podařilo skórovat třikrát.

Děvčata Juventusu Bruntál zaslouží velikou pochvalu za předvedený výkon během celého dne a stejně tak i skupina věrných fanynek, kterou tvoří maminky našich hráček. Turnaj odehrály ve složení: Nikol Balintová, Kateřina Furiková, Adéla Gocalová, Adéla Gregušová, Marie Klímová, Barbora Maková, Anna Pušková a Tereza Pušková.

1

Poslední turnajové kolo podzimní části I. Moravské ligy žákyň proběhne příští sobotu, tzn. 27. října 2012, kdy všechny týmy zavítají do Brna. Pořadatelem tohoto turnaje bude FC Zbrojovka Brno.