První liga v Bruntále !!!

13. 10. 2012

I. Moravská liga žákyň – 2. turnajové kolo

V sobotu 6. října 2012 proběhlo 2. turnajové kolo I. Moravské ligy žákyň, které pořádal místní fotbalový klub KMS JUVENTUS Bruntál, o.s. v Městském fotbalovém areálu v Bruntále. Proběhly zde dva oddělené turnaje systémem každý s každým v kategoriích starší a mladší žákyně, ve kterých se utkaly fotbalistky klubů Juventus Bruntál, FC Baník Ostrava, FC Zbrojovka Brno a 1. FC Slovácko.

Děvčata z místního fotbalového oddílu Juventus Bruntál čekalo v prvním zápase družstvo FC Baník Ostrava. Tento zápas přinesl velmi kvalitní fotbal na obou stranách. Mírnou převahu měly žákyně Juventusu, přesto však první poločas skončil nerozhodně 0:0. Krátce po změně stran se jejich převaha zhodnotila a bruntálská děvčata se ujala vedení 1:0. Žákyně Baníku se však nevzdaly a velmi rychle dokázaly reagovat a srovnaly na 1:1, když obranná řada Juventusu byla málo důrazná před vlastní brankou. Diváci mocně povzbuzovali a děvčata Juventusu dokázala v polovině druhého poločasu po rohovém kopu vstřelit vítěznou branku a celý zápas tak vyhrály v poměru 2:1. Branky vstřelily Tereza a Anna Puškovy.

V druhém zápase nás čekalo družstvo FC Zbrojovka Brno, které ve svém prvním zápase na tomto turnaji podlehlo 1. FC Slovácko 2:3. Opět jsme mohli sledovat velmi pěkný fotbal na obou stranách, přesto však měly více ze hry žákyně Zbrojovky Brno a celý zápas vyhrály výsledkem 5:0 (po poločase 2:0).

Mohlo by se zdát, že výsledek zápasu proti Zbrojovce Brno zanechá následky, ale skutečnost byla taková, že poslední zápas proti 1. FC Slovácko přinesl nejhezčí fotbal. Šance si vytvořily oba týmy a zvítězit mohl kdokoliv. Po nerozhodném prvním poločase 0:0 se však štěstěna přiklonila na stranu Slovácka a to dokázalo v průběhu druhého poločasu vstřelit 2 branky. Děvčata Juventusu se v závěru zápasu dostala do několika šancí, které však zlikvidovala výborná brankářka Slovácka, a proto celý zápas skončil výsledkem 2:0 pro Slovácko.

Turnaj se mimořádně povedl mladším žákyním 1. FC Slovácko, které se z Bruntálu odvezly plný bodový zisk.

Pochvalu zaslouží i všechna děvčata Juventusu Bruntál, které bojovaly ve všech zápasech až do konce a nevzdávaly se ani za nepříznivého stavu. Celý turnaj odehrály ve složení: Nikol Balintová, Martina Bilíková, Kateřina Furiková, Adéla Gocalová, Adéla Gregušová, Marie Klímová, Barbora Maková, Šárka Lukaštíková, Anna Pušková a Tereza Pušková.

Výsledky všech zápasů mladších žákyň:
Juventus Bruntál vs. FC Baník Ostrava              2:1 (0:0)
1.FC Slovácko vs. FC Zbrojovka Brno                 3:2 (2:0)
FC Baník Ostrava vs. 1.FC Slovácko                   0:7 (0:3)
FC Zbrojovka Brno vs. Juventus Bruntál          5:0 (2:0)
Juventus Bruntál vs. 1.FC Slovácko                  0:2 (0:0)
FC Zbrojovka Brno vs. FC Baník Ostrava           1:2 (1:0)