První liga žákyň - 4. kolo

28. 10. 2012

I. Moravská liga žákyň – 4. turnajové kolo

V sobotu 27. října 2012 jsme za deštivého a mrazivého počasí jeli do Brna, kde se odehrávalo poslední turnajové kolo podzimní části I. Moravské ligy žákyň. Tento turnaj se odehrával v areálu Tréninkového centra mládeže klubu FC Zbrojovka Brno v Brněnských Ivanovicích. Opět se zde odehrávaly dva oddělené turnaje systémem každý s každým v kategoriích starší a mladší žákyně za účasti klubů Juventus Bruntál, FC Baník Ostrava, FC Zbrojovka Brno a 1. FC Slovácko.

V prvním zápase nás čekaly děvčata domácího klubu FC Zbrojovka Brno, které vstoupily do tohoto zápasu s vědomím, že všechny dosavadní zápasy proti nám s přehledem zvládnuly. Tentokrát však první poločas tohoto zápasu podcenily a musely několikrát zachraňovat situaci, kdy se naše hráčky dostaly za jejich obranu. Bohužel jsme však v závěru poločasu inkasovaly branku kvůli nedostatečnému důrazu obrany a nedokázaly jsme míč včas dostat pryč od vlastní branky. V druhém poločasu se hra Zbrojovky Brno zklidnila a zpřesnila. Jejich hráčky dokázaly velmi rychle vstřelit další 3 branky a Brno zvítězilo v poměru 4:0. Musíme však říct, že tento zápas proti Zbrojovce byl z našeho pohledu nejpovedenější z dosavadně odehraných. Tentokrát jsme velmi dlouho vzdorovaly a třikrát jsme zbytečně inkasovaly po individuálních chybách nebo nedostatečnému důrazu před vlastní brankou.

V druhém zápase jsme nastoupili proti děvčatům z 1. FC Slovácko. Zápas se odehrával ve velmi hustém a nepříjemném dešti. Mohli jsme sledovat pěkný fotbal na obou stranách, přesto však více ze hry měly v prvním poločase hráčky Slovácka. Naše hráčky byly nepřesné v rozehrávce a po dvou rychlých akcích, kdy se jejich útočnice dostaly za naší obranu a dokázaly toho využít, vedlo Slovácko po poločase 2:0. Začátek druhého poločasu přinesl třetí branku v naší síti, kdy soupeřky předvedly nacvičenou akci při rozehrávání rohového kopu. Po této brance se hra úplně změnila a od této chvíle se u míče držely pouze hráčky Juventusu. Bohužel to však bylo pozdě a naše děvčata dokázaly pouze výsledek tohoto zápasu korigovat jednou brankou, kterou vstřelila Tereza Pušková. Slovácko nad námi tentokrát zvítězilo 3:1.

Ve třetím a zároveň posledním zápase tohoto turnaje nás čekalo družstvo FC Baník Ostrava. Děvčata Baníku hnala dopředu početná skupina fanoušků. Maminky našich děvčat se nenechaly zahambit a také velmi hlasitě povzbuzovaly. Dlouho to vypadalo, že první poločas skončí bez branek. V závěru poločasu se však po krásné přihrávce Terezy Puškové za obranu Baníku ocitla sama před brankářkou Katka Furiková, která toho dokázala využít. První poločas jsme vyhrály 1:0. I druhý poločas přinesl velmi pěkný fotbal a naše děvčata měla několik šanci na zvýšení skóre. Ujala se až střela Broni Hofmanové, která dokázala zpracovat odražený míč a vsítila druhou naší branku. Zápas skončil našim vítězstvím 2:0.

Děvčata Juventusu Bruntál zaslouží obrovskou pochvalu a poklonu za předvedený výkon během celého dne, kdy v mrazivém počasí několikrát promokly až na kost. Stejnou pochvalu zaslouží i maminky děvčat, které povzbuzovaly ve všech zápasech až do úplného konce, i když skóre bylo proti nám. Na tento turnaj jsme jeli posíleni o 2 nové hráčky, a sice Bronislavu Hofmanovou z Krnova a Petru Škývarovou z Úvalna. Děvčata celý turnaj odehrály ve složení: Nikol Balintová, Kateřina Furiková, Adéla Gocalová, Adéla Gregušová, Bronislava Hofmanová, Marie Klímová, Barbora Maková, Anna Pušková, Tereza Pušková a Petra Škývarová.

Tímto turnajem pro nás skončila podzimní část I. Moravské ligy mladších žákyň, která pro nás byla velmi úspěšná. Děvčata jsou na velmi pěkném 3. místě jen 1 bod od 2. místa, které zajišťuje postup do republikového finále, které se odehraje v červnu 2013 v Praze. Rozhodně nejsme v této soutěži jen do počtu a šance na postup nejsou nereálné.