Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úspěšný start do I. ligy žákyň

2. 10. 2012

  

I.  liga žákyň – 1. turnajové kolo

V pátek 27. září 2012 se družstvo mladších žákyň klubu Juventus Bruntál zúčastnilo prvního dílu turnajů v rámci I. Moravské ligy mladších žákyň, které se konalo ve sportovním areálu 1.FC Slovácko.

 V průběhu dne děvčata postupně sehrály zápasy proti 1.FC Slovácko, FC Baník Ostrava a FC Zbrojovka Brno.

V prvním zápase nás čekaly domácí hráčky 1.FC Slovácko, proti kterým si děvčata vyzkoušely hrát na srpnovém turnaji v Brně. Zápas se hrál na 2 x 20 minut, většina času se odehrávala na polovině soupeře a naše hráčky si vypracovaly několik příležitostí, ale bohužel nedokázaly žádnou z nich proměnit a celý zápas skončil výsledkem 0:0. Hráčky Slovácka se za celý zápas dostaly maximálně ke 3 střeleckým příležitostem, ale nás výborně podržela naše brankářka.

V dalším zápase nás čekala děvčata z FC Baník Ostrava, kdy průběh prvního poločasu byl velmi podobný předchozímu zápasu. Neustálý tlak na soupeře však nepřinášel kýženou branku, naopak soupeřky dokázaly z jediného rychlého útoku skórovat. Našim hráčkám se však těsně před poločasovou přestávkou podařilo po nádherné akci srovnat na 1:1. Do druhého poločasu děvčata Juventusu vlétla jako uragán a velmi rychle se ujala vedení 2:1. Soupeřky však dokázaly ještě reagovat a srovnaly na 2:2, když se samotné hráčce Baníku před naší brankou podařilo na třikrát prostřelit naší brankářku Nikolu. Děvčata se však nevzdaly a po dalších 3 gólech nakonec zaslouženě zvítězily 5:2. Góly dávaly: 4x Tereza Pušková, 1x Kateřina Furiková.

m_dscf1398.jpeg

V posledním zápase nás čekaly hráčky FC Zbrojovka Brno, vítěz předchozího ročníku soutěže. Věděli jsme, že tento zápas bude velmi těžký, protože celý turnaj jsme odehráli s 8 děvčaty, tzn. neměli jsme nikoho na střídání a děvčata už měly v nohách 2 zápasy. Soupeřky neponechávaly nic náhodě, od samého začátku si vytvořily tlak a velmi brzo vedly 2:0. Navíc při druhém gólu došlo k velmi nepříjemnému zranění naší brankářky, a proto o poločasové přestávce došlo ke změně a do branky nastoupila Adélka. Celý zápas nakonec skončil výhrou Zbrojovky Brno v poměru 7:0.

Všechny děvčata zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon a za výdrž. Celý turnaj odehrály ve složení: Nikol Balintová, Kateřina Furiková, Adéla Gocalová, Adéla Gregušová, Barbora Maková, Šárka Lukaštíková, Anna Pušková a Tereza Pušková.

Výsledky všech zápasů mladších žákyň:
1.FC Slovácko vs. Juventus Bruntál                         0:0
 FC Zbrojovka Brno vs. FC Baník Ostrava               1:0
1.FC Slovácko vs. FC Zbrojovka Brno                      0:5
Juventus Bruntál vs. FC Baník Ostrava                   5:2
1. FC Slovácko vs. FC Baník Ostrava                        1:1
FC Zbrojovka Brno vs. Juventus Bruntál                  7:0

 

Tabulka mladších žákyň po 1. turnajovém kole:

P.

Družstvo

Z

V

R

P

Skóre

B

1.

FC Zbrojovka Brno

3

3

0

0

13:0

9

2.

Juventus Bruntál

3

1

1

1

5:9

4

3.

1.FC Slovácko

3

0

2

1

1:6

2

4.

FC Baník Ostrava

3

0

1

2

3:7

1

 

Současně s turnajem mladších žákyň probíhal i turnaj starší žákyň, ve kterém se budou v celém soutěžním ročníků potkávat družstva FC Baník Ostrava, 1.FC Slovácko a FC Zbrojovka Brno.

Výsledky všech zápasů starších žákyň:
1.FC Slovácko vs. FC Zbrojovka Brno                      1:3
FC Zbrojovka Brno vs. FC Baník Ostrava                 6:1
1.FC Slovácko vs. FC Baník Ostrava                         9:0

Tabulka starších žákyň po 1. turnajovém kole:

P.

Družstvo

Z

V

R

P

Skóre

B

1.

FC Zbrojovka Brno

2

2

0

0

9:2

6

2.

1.FC Slovácko

2

1

0

1

10:3

3

3.

FC Baník Ostrava

2

0

0

2

1:15

0

 

Další turnajové kolo obou soutěží se odehraje v sobotu 6. října 2012 v čase od 9:00 do 16:30 hod. na Městském fotbalovém stadiónu v Bruntále, kam bychom rádi pozvali všechny příznivce fotbalu a fanoušky děvčat Juventusu Bruntál, aby přišli podpořit a povzbudit všechny mladé fotbalistky.  

 

 

m_dscf1399.jpeg

 

am_dscf1388.jpeg

m_dscf1368.jpeg

 - Další FOTO zde -