Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vítězná utkání obou žákovských družstev

8. 9. 2012

Nejprve několik statistických dat:

žáci B - OS 7+1, zač. 14.00, na utkání přišlo 11 hráčů, výhra 6:3 na Třemešnou

žáci A - OP 10+1, zač. 14.30, na utkání došlo 19 hráčů, výhra 2:1 nad Lichnovem.

 

Utkání proti Třemešné bylo poznamenáno zraněním či neúčastí několika hráčů. V utkání jsme měli převahu a vytvořili si spoustu brankových příležitostí. Jejich proměňování však bylo tragické. Výhra byla zasloužená, s  výkonem je jen průměrná spokojenost. Jako nejlepší výkon dne označil vedoucí družstva hru Nikol Balintové, která zaznamela i jednu z branek našeho celku a významně tak přispěla k vítězství našeho celku.

Utkání v Lichnově bylo vyrovnané a dramatické. Hráči Lichnova byli mnohem lépe kondičně připraveni a bylo vidět, že po taktické stránce jsou již velmi zkušení. Předností našich hráčů byla lepší individuální technická vybavenost a příkladná bojovnost.. Na hráčích našeho celku bylo vidět, že je hra baví.

O osudu utkání rozhodl špičkový výkon obou našich brankářů, vynikající nasazení všech našich hráčů a branka Petra Haníka v 65 minutě. Byl to jeho premiérový gól v dresu JUVENTUSU a byla všemi bouřlivě oslavena. Jako nejlepší hráč byl vyhlášen Jindřich Bílka.


I přes vítězství je nutno vidět, že naše hra je takticky zcela zoufalá. Hráči si na velké hřiště teprve zvykají. To, co dříve stačilo na malém hřišti, tak dnes již nestačí. Navíc probíhá proces hledání, kdy se pro jednotlivé hráče hledají vhodné posty. Časté rošády v rozestavení souhře týmu také neprospívají. Je tedy nutno se smířit se skutečností, že celá podzimní část bude věnována hledání, experimentům a taktice. Jde však o přípravnou fází před plánovanou krajskou soutěží, takže nynější výsledky nebudou nijak oslnivé. Aktuální zisk 6-ti bodů ze tří utkání lze tedy považovat za úspěch. Hlavní je však radostné zjištění, že fotbal děti baví a že výkon se stále zlepšuje.