Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vítězství A-družstva žáků v utkání s Lichnovem

16. 9. 2012

Před utkáním panoval v realizačním týmu lehký neklid, zejména z obav, zda se na utkání dostaví alespoň 16 hráčů. Několik hráčů ze základní sestavy totiž hrálo první žákovskou ligu v Uničově, dále se pro nemoc omluvil Adam, pro zranění se omluvili Tomáš a Filip a z rodiných důvodů pak i Anička, Martina, Bohdan, Rostislav a Bartoloměj. Proto byli z B-týmu povoláni dva hráči.

Nakonec se ukázalo, že všichni ostatní cítí velkou odpovědnost, takže k utkání se dostavilo celkem 19 hráčů. Ovšem na základě rozhodnutí rozhodčího mohlo do utkání nastoupit hráčů jen 18.

Hrálo se čtvrté soutěžní kolo a v zápase jsme vyzkoušeli tedy čtvrtého brankáře. Byl fantastický. Další vývoj utkání ukázal, že výkon našeho brankáře byl pro celkový výsledek zcela zásadní. Trenér má tedy příjemné starosti, protože má k dispozici celkem čtyři brankáře, všechny mimořádně kvalitní.

Po zkušenostech z minulých zápasů došlo k přeskupení hráčů na jednotlivých postech s cílem posílit hru záložní řady. Opatření se ukázalo jako účinné. Soupeře jsme dostali pod tlak a po dvou krásných gólech jsme vedli 2:0. Pokud nám stačila fyzička, tak jsme hráli konečně i pohledný fotbal. S přibývajícími minutami se pak projevilo, že mnozí naši hráči trénují minimálně a soupeř nás začal přehrávat. Jen obdivuhodné zákroky brankáře nás mnohokrát zachránili od inkasované branky. Poločasová přestávka byla pro nás záchranou.

Ve druhém poločase jsme častěji střídali a hráči dostali pokyn, aby co nejvíce kombinovali a aby míč byl co nejvíce v našem držení. Taktika byla částečně úspěšná. Pomocí krátkých i dlouhých přihrávek jsme měnili těžiště hry i zápasové tempo. Soupeř reagoval zvýšeným důrazem, což však naši hráči zvládli. Celý druhý poločas byl vyrovnaný. Hráči Lichnova mají vysokou kvalitu, ale měli i trochu smůly v zakončení. Nám se v 60 minutě vydařila nádherná kombinační akce, kdy od vlastní brankové čáry jsme pomocí čtyřech rychlých přihrávek dostali míč až do pokutového území soupeře a střelou z 9 metrů jsme zápas rozhodli.

Výhra i zisk tří bodů potěší. Některé pasáže hry byly již dobré. Přesto nás čeká mnoho práce a stále se projevuje velký deficit zkušeností ze hry na velké hřiště.

Den před tímto utkáním hrál v sobotu 15.9.2012 i B-tým žáků. O víkendu tedy hrálo na několika frontách celkem 34 různých našich hráčů žákovského věku. To je super. Až poklesne marodka a odpadnou rodinné důvody a u některých se zlepší docházka na tréninky, tak práce bude jednodušší a jistě se to projeví i ve kvalitě hry a za delší období i ve výsledcích.