Jdi na obsah Jdi na menu
 

žáci 10+1: Výhra v Zátoru

6. 5. 2013

K zápasu přijelo 16 chlapců a jedna dívka.  Při volbě kapitána družstva se kluci zachovali jako gentlemani a kapitínkou pro tento zápas zvolili Adélku Gregušovou. 

Ta se své role ujala velmi energicky a odpovědně dirigovala defenzivu družstva a ve druhém poločase i útočné akce našeho týmu. 

Hrálo se za pěkného počasí, na mokrém terénu s trochu vyšší trávou. To nám dělalo problémy. 

Soupeř měl dobře nacvičený ofsajd systém, takže za 70 minut zápasu jsme se celkem 34x dostali do nedovoleného postavení mimo hru. Utkání řídil kvalifikovaný rozhodčí a při dodržování tohoto pravidla byl velmi úzkostlivý. 

Protože fotbalová kvalita byla na naší straně a bylo zřejmé, že neprohrajeme, tak trenér nechal na samotných hráčích, aby se s celou situací sami vyrovnali a aby sami přišli na způsob jak hrát. Postupně se to lepšilo a hráči k překonání ofsajdové pasti využívali individuálních dovedností. Když navíc využili trénovaných náběhů z druhé vlny, tak se nám začalo dařit i střelecky. 

Komentář trenéra Karla Šujana: 
Trochu mne mrzelo, že jsme kvůli kapacitě autobusu a kvůli dovolenému počtu hráčů byli nuceni nechat v Bruntále některé hráče, takže nás do hry bylo jen 17. Přesto sestava byla velmi dobrá. Před utkáním jsem hráče informoval, že do taktiky budu zasahovat co nejméně, že chci vidět jak se každý z nich v utkání prosadí a že jejich výkon na hřišti poslouží jako vodítko při nominacích na další zápasy. Pro mnohé hráče to byla zcela nová situace, takže byli na hřišti nervózní více, než je obvyklé.  Většina hráčů zůstala za svými možnostmi. Standartní očekávaný výkon podali jen Adam Rybár, Jakub Kutlák, Adéla Gregušová, Jakub Brázdil a Dominik Typlt. 
 Poděkovat chci zejména kapitánce Adélce a leadrovi družstva Patriku Puškovi, jak s postupem času dirigovali hru družstva. Uznání patří Davidu Zouharovi, který i přes vážné zranění kolene ukázal všem ostatním, jak se bojuje o nominaci na další zápas. Poděkovat však chci i všem ostatním, že se vyrovnali s řízením zápasu, s obrovským množstvím spálených gólových šancí a zejména za to,  že po celý zápas chtěli všichni hrát zcela naplno.
Velmi mne to těší a opět mám z fotbalu radost, kterou přeji i všem ostatním.

Příští týden je odveta. Hraje se v sobotu od 12.00 hod na hřišti v Zátoru. Info o dopravě bude sděleno v průběhu týdne.