žáci 7+1: Výhra nad Karlovicemi

5. 5. 2013

K zápasu trenér nominoval pouze 9 hráčů. To vše s cílem vyzkoušet připravenost hráčů na fyzickou zátěž.

K zápasu však přišlo jen 8 hráčů, protože jeden z klíčových hráčů onemocněl, takže jsme nastoupili bez jediného hráče na střídání. Soupeř byl na tom podobně, takže i v tomto směru bylo vše vyrovnané. Do druhého poločasu jsme navíc nastoupili oslabeni o jednoho hráče, který neuposlechl pokyn trenéra, takže ho k další hře trenér již nepřipustil.

Přesto jsme hru ve druhém poločase ovládli. S narůstající fyzickou únavou hráči sami od sebe zjistili, že kombinační hra šetří síly a navíc vede i k územní převaze zúročené góly. Postupně jsme náskok zvýšili na 4:1. Poté nám rozhodčí vyloučil jednoho hráče pro nevhodný slovní projev. Dohráli jsme tedy jen s pěti hráči v poli.

Výhra potěšila. Ještě více potěšil i fakt, že většina hráčů vydržela vysoké tempo hry po dlouhou dobu.

Přínosem je i skutečnost, že si hráči uvědomili, že bez disciplíny a bez odpovědnosti vůči kolektivu hrát nebudou, že je trenér do hry nenasadí nebo že je rozhodčí vyloučí. Cenná zkušenost pro každého teenegra.

Další utkání hrajeme v sobotu 11.5.2013 od 14.30 v Branticích.