Anglických čtrnáct dní v kraji

Na úvod jsme dostali nejlehčího soupeře z Brušperku a jasné vítězství (9:1) povinností. Druhý zápas bylo derby s Krnovem, ale i ten kluci zvládli a po vítězství 2:0 bylo sladké. Zájezd do Kopřivnice byl okořeněn vítězstvím 4:1, i když zde mohlo být skóre o něco vyšší. Nechali jsme se zbytečně strhnout do hry, která nám není vlastní, čímž trpěla především produktivita střelby. Další zápas uprostřed pracovního týdne jsme sehráli s týmem z dalekého Jablunkova. I zde jsme měli jasně navrch a konečné skóre 7:0 bylo pro soupeře určitě přijatelné.

Pátý a poslední zápas během necelých čtrnácti dnů jsme absolvovali s FC Vítkovice 1919. Hrálo se za špatného počasí a na hřišti s velmi hraničními rozměry - na tak malém hřišti jsme hráli naposledy snad za starší přípravku. Vzhledem k předcházejícím výsledkům se na nás již soupeři lépe připravují a to bylo vidět i v tomto zápase. První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Druhá půle plynule navázala na první, ale soupeř šťastnou střelou vsítil první gól. Tím se ale změnil obraz hry, kdy jsme se snažili o vyrovnání a vítkovičtí nás trestali z rychlý kontrů. První ztráta bodů zamrzí, ale rozhodně není klukům co vyčítat. Dřeli až do konce a jediné co mi tam chybělo byl vstřelený gól.

Celkový sumář na úvod krajského přeboru je čtyři výhry, jedna porážka, skóre 22:6 a pěkných dvanáct bodů.